Connect with us

Sport

Coscoran i Robinson prześcigają się w podjęciu decyzji na 1500 m

Published

on

Dla Paula Robinsona i Andrew Coscorana jest jasne, że nie mają teraz nic więcej do stracenia. I jak powiedział wczoraj Robinson, tuż po kwalifikacjach do finału na 1500 mw Europie, Toruniu, Polsce: „Jesteś niebezpieczny, kiedy nie masz nic do stracenia”.

Dwaj biegacze na 1500 metrów dali Irlandii wspaniały start w mistrzostwach. Obaj pożegnali się ze swoimi eliminacjami pomimo złośliwych kryteriów kwalifikacji. Coscoran zajął trzecie miejsce w swoim biegu o 3:39, aby ruszyć do przodu na czas, a kilka minut później również w Robinsonie. Jego trzecie miejsce w ostatnim biegu w 3: 40.07 zapewniło mu przewagę. Luke McCann został wyeliminowany po odważnym biegu, w którym zajął piąte miejsce z wynikiem 3: 41,25.

W dzisiejszym finale oczy wszystkich zwrócą się na Norwega Jakoba Ingebrigtsena, który powinien walczyć o złoto, ale wyścig o srebro i brąz jest otwarty.

„Dla mnie nie mogło być lepiej” – powiedział Robinson. „Nucę. Mamy jednego z najlepszych biegaczy w finale prawie przez cały czas, więc byłby to dla niego bardzo, bardzo zły dzień i bardzo, bardzo dobry dzień dla mnie, a wtedy możesz mieć jeden procent szans. W finale wszystko może się zdarzyć. Jestem gotowy do rock and rolla. „

Coscoran wcześnie uważał, że jest zbyt daleko w tyle w swoim upale. – Zostawiłem to za późno – powiedział. „Przejechałem pierwsze 1100 metrów bez żadnych problemów, byłem zrelaksowany i obecny, a mając przed sobą 400 metrów po prostu go zaatakowałem. Nie jestem z tego zadowolony, ale nie zachwycam się. „

Michelle Finn pokazała typowy występ w biegach na 3000 m, ale jej dziewiąte miejsce w 9: 05.44 nie wystarczyło, by ruszyć do przodu.

Dziś walczymy o największe szanse na medal w Irlandii. Síofra Cléirigh-Büttner i Nadia Power biorą udział w biegach kobiet na 800 m, Mark English w biegach mężczyzn na 800 mi Phil Healy na 400 m kobiet.

READ  Notatnik reportera z Walii: Jak Rob Page konfiguruje broń ofensywną, aby pokonać ostatnią przeszkodę w Mistrzostwach Świata | wiadomości piłkarskie

Anglicy zdobyli 800 m srebra na tej imprezie w 2015 roku i brąz w 2019. 27-letni zawodnik Donegal ma nie tylko umiejętności fizyczne, których niewielu boi się w tej dziedzinie, ale ma również umiejętności taktyczne, fizyczność i pewność siebie, aby poradzić sobie ze wszystkim, co zostanie rzucone na jego drodze.

Prawdę mówiąc, bieganie na średnich dystansach w pomieszczeniach jest praktycznie innym sportem niż jego lepiej znany brat na świeżym powietrzu. Steve Ovett porównał to kiedyś do chodzenia po „wannie bez kranu”. NAW tym środowisku łokciowym często jest to najmądrzejszy, najbardziej agresywny sportowiec i niekoniecznie najszybszy, aby dotrzeć do domu z przodu.

Jest duża szansa, że ​​Anglik nie dotrze do niedzielnego finału i może być zagrożony nawet w dzisiejszym upale, jeśli tylko trzy czołowe awansy zostaną zrobione. W Bosse jest jeszcze trzech potencjalnych medalistów, Thijmen Kupers z Holandii i Patryk Dobek z Polski.

Osiemnastoletni Cian McPhillips pozostaje nieznany w irlandzkiej drużynie i chociaż niedawno poprowadził Anglika do linii w Abbotstown, niewielu spodziewa się, że wywrze ogromny wpływ na swoje pierwsze mistrzostwa seniorów. Kluczem do tego jest zdobycie doświadczenia i powrót z większymi intencjami w przyszłości.

Phil Healy ma dziś rano otworzyć swoje mistrzostwa na 400 m kobiet, a zawodniczka Bandon AC nie powinna mieć problemu z dostaniem się do pierwszej dwójki, aby automatycznie awansować do półfinałów tego wieczoru, chociaż prawdopodobnie będzie walczyć o jedną ciężką walkę ze szwajcarskim sportowcem. Lea Sprunger wygrywa i zapewnia tanie losowanie linii.

Healy jest szóstym najszybszym w klasyfikacji generalnej na boisku ze swoim PB 51,99 z Abbotstown w zeszłym miesiącu i ma realistyczne ujęcie w jutrzejszym finale, chociaż jest bardzo prawdopodobne, że holenderski duet Femke Bol i Lieke Klaver wraz z polską gwiazdą Justyną Swiety-Ersetic zablokuje medale.

READ  Pozwany Pozwany w Incydencie w Niles | Wiadomości, sport, praca

IRLANDZ W AKCJI DZIŚ (zawsze irlandzki)

10:30: Sophie Becker (bieg kobiet na 400 m); 10:54: Phil Healy (400 m kobiet); 11:10: Sharlene Mawdsley (prowadzenie kobiet na 400 m); 12:16: Síofra Cléirigh-Büttner (800 m przewaga kobiet); 12:32: Nadia Power (800 m prowadzących kobiety)
12:40: Georgie Hartigan (prowadzenie kobiet na 800m); 18:33: * Sophie Becker, Phil Healy i Sharlene Mawdsley (półfinały kobiet na 400 m, * do kwalifikacji); 19:02: Mark English (bieg mężczyzn na 800 m); 19:09: Cian McPhillips (prowadzenie na 800 m mężczyzn); 19:16: John Fitzsimons (bieg mężczyzn na 800 m); 20:35: Paul Robinson, Andrew Coscoran (finał mężczyźni 1500 m)

Redaktorzy online

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *