Connect with us

Sport

Jaka jest właściwa kwota? Lokalni trenerzy dyskutują o odpowiedniej wielkości playoffów | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Drugi rok z rzędu drużyna piłkarska Warrena Johna F. Kennedy’ego czeka niespodziewane spotkanie. Brak piłkarzy zmusił św.

W minionych latach trener JFK Dom Prologo prawdopodobnie pracowałby gorączkowo, aby znaleźć zastępcę w ostatniej chwili. Przy obecnym krajobrazie futbolu w szkołach średnich, w którym odbywa się sześciotygodniowy turniej z 448 drużynami, Prologo zadowala swoich graczy.

W Springfield High połączenie niedoświadczonego zespołu i brutalnego harmonogramu poza konferencją zaowocowało startem 0-4 dla Tygrysów. Trener Springfield Sean Guerriero rozpoczął South Range (7-0), Brookfield (6-1) i Genewę (5-2), wiedząc, że jego drużyna jest młoda, ale także wiedząc, że może uzyskać trudny start, może wystąpić i nadal wystartować do finału .

Dziś Springfield (3-4) ma już zapewnione miejsce poza sezonem.

Nie trzeba dodawać, że rozszerzony format play-off wprowadzony w 2021 roku zmienił sposób, w jaki niektórzy trenerzy podchodzą do sezonu zasadniczego.

Wydaje się, że nie zmieniło to ich stosunku do dzisiejszego formatu.

„Moje myśli się nie zmieniły, nie podobało mi się rozszerzenie do szesnastu zespołów (na region), kiedy zostało ogłoszone i nie podoba mi się to dzisiaj”. powiedział prolog. „Zawsze czułem, że play-offy są nagrodą za wygraną i rozegranie solidnego harmonogramu. Teraz proces kwalifikacyjny przypomina trofeum za uczestnictwo.

„Nie powinniśmy też prosić nastolatków o rozegranie szesnastu meczów w sezonie. Nie bez powodu uczelnie nie grają w tak wiele gier. Gracze NFL nie byli zadowoleni z dodania siedemnastego meczu. Mimo to prosimy dzieci, z których większość uprawia wiele sportów, aby brały udział w maksymalnie szesnastu grach”.

Sezon 2020 Kennedy’ego obejmował tydzień pożegnania między końcem sezonu regularnego a jego pierwszym meczem playoff. Orły zagrały w sześciu meczach turniejowych w drodze do występu w tytułowej grze Division VII. Rok temu Orły rozegrały pięć meczów play-off.

READ  Na 100 000 LTP w Mount Pleasant Magdalena Frech pokonuje numer 4 wśród nasion Kristie Ahn | ze sportu

„Ten tydzień pożegnania sprawił, że pomyślałem, że może chcielibyśmy spojrzeć na to w przyszłości, jeśli czujemy, że mamy zespół, który może przejść na długą fazę playoff”. powiedział prolog. „Może to być szczególnie korzystne dla małej szkoły z ograniczonym składem, gdzie kontuzja lub dwie mogą mieć duże znaczenie”.

Guerriero zna z pierwszej ręki potencjalne pułapki związane z formatem play-off z ośmioma drużynami na region. W 2018 roku jego Tygrysy osiągnęły wynik 9-1, przegrywając tylko z McDonaldem (11-1) i zajmując dziewiąte miejsce w regionie.

Mimo to Guerriero zastanawia się, kto tak naprawdę czerpie korzyści z obecnego rozszerzonego turnieju.

„Kilka lat temu Ohio High School Athletic Association położyło duży nacisk na bezpieczeństwo graczy, ograniczyło to, ile możemy uderzyć”. powiedział Guerriero. „Ale potem zmniejszyli nasze letnie deble, aby mogli rozpocząć sezon wcześniej i przedłużyć play-offy”.

„Naprawdę trzeba się zastanowić, czy skupiamy się na bezpieczeństwie, czy na próbie nadrobienia utraconych przychodów podczas COVID”.

Chociaż rok temu w pierwszej rundzie były pewne niepokoje, było też wiele jednostronnych gier.

„Czy zespół 3-7 w naszym regionie naprawdę chce grać w Lowellville lub JFK?” powiedział Guerriero. – A drużyna 10-0 jest teraz zmuszona do rozegrania dodatkowego meczu, ryzykując kontuzję.

Guerriero powiedział, że przedłużone play-offy dały mu pewność siebie „Bądź bardziej agresywny” w układaniu swojego pozaligowego harmonogramu.

„Przez całe lato mówiliśmy naszym dzieciom, że w pierwszym tygodniu nie będą grać o mistrzostwo stanu”. powiedział Guerriero. „Chcemy po prostu, żeby zagrali swój najlepszy futbol w dziesiątym tygodniu.

„W sierpniu byliśmy dość młodzi i niedoświadczeni. South Range, Brookfield i Geneva pomogły nam dorosnąć. Dzięki wydłużonym play-offom mamy dużą swobodę w planowaniu przeciwników spoza konferencji.

Kiedy w 2021 r. OHSAA podwoiła liczbę drużyn biorących udział w turnieju, decyzja ta spotkała się z ostrą krytyką ze strony Ohio High School Football Coaches Association — które zaproponowało rozszerzenie do 12 drużyn w każdym regionie.

READ  Andrew W. Rauzan 1974-2021 | Wiadomości, sport, praca

OHSAA pierwotnie zatwierdziła format 12-zespołowy, ale potem zmieniła swoją decyzję bez konsultacji z OHSFCA.

W oświadczeniu wydanym w kwietniu 2021 r. OHSFCA stwierdziła, że ​​OHSAA „nie współpracował w dobrej wierze z naszym stowarzyszeniem” i że format 16 drużyn na region „była decyzją motywowaną finansowo”.

Trener Austintown Fitch TJ Parker nadal uważa, że ​​format 12-zespołowy jest najlepszą opcją.

„Jako trener jesteś trochę zdenerwowany ośmioma zespołami, możesz mieć naprawdę dobry sezon przeciwko wysokiej klasy rywalom i nadal być pominiętym”. powiedział Parker. „Szesnaście to po prostu za dużo. Na początku widzisz bardzo jednostronne mecze play-off, zwłaszcza w niższych ligach.

Parker mówi, że faworyzuje 12 drużyn – z pewnym zwrotem akcji.

„Chciałbym zobaczyć rozstawiony turniej, taki jak w koszykówce”. powiedział Parker. „Niech trenerzy wyżej rozstawionych drużyn zdecydują, czy chcą się pożegnać, czy nie. Niech mają moc dyktowania, w kogo mogą grać. Zapewniłoby to większą zachętę do awansowania w rankingach i wygenerowałoby ogromne zainteresowanie”.

Podobnie jak Prologo i inni trenerzy, Parker nie wyklucza w przyszłych planach Sokoła tygodni pożegnania.

„Kiedy po raz pierwszy ogłosili turniej z szesnastoma drużynami, od razu pomyślałem o możliwości tygodnia pożegnania”. powiedział Parker. „Bycie niezależnym może prowadzić do brutalnego harmonogramu. To grind, tydzień po tygodniu.

„Jeśli twoje realistyczne oczekiwania sięgają głęboko w play-offy, tydzień pożegnania wydaje się bardzo korzystny”.

Polska skorzystała z ekspansji w zeszłym roku, kiedy zajęła dziewiąte miejsce w Dywizji IV, Region 13. Bulldogs pokonali Fairlessa w pierwszej rundzie gry, zanim przegrali do West Branch. W tym roku „Psy (4-3) są prawie pewne, że poczynią postępy w ostatnim tygodniu 10.

Trener Bulldogs, Tom Pavlansky, mocno wierzy, że OHSAA popełniło błąd, rozszerzając play-offy do 16 zamiast 12.

„Wielu głównych trenerów weteranów ma silne opinie na temat tego, jak się robi, a ich głosy muszą być wysłuchane”. powiedział Pawlanski. „To rozczarowujące, że Stowarzyszenie Trenerów nie zajęło miejsca przy stole, gdy podjęto decyzję o rozszerzeniu do szesnastu.

READ  Matty Cash: Prawy obrońca Aston Villa przenosi międzynarodową lojalność do Polski | Wiadomości piłkarskie

„W większości mecz jeden na szesnaście nie jest zdrowym pojedynkiem. Można również dyskutować, czy plan szesnastu gier jest w najlepszym interesie naszych studentów-sportowców. Rozumiem, że wszystko wiąże się z ryzykiem, ale piłka nożna to gra fizyczna i musimy być mądrzy w tym, co robimy.

Podobnie jak wielu innych trenerów, Pavlansky uważa, że ​​obecny format odebrał nieco uroku atmosferze playoffów.

„Jestem częścią tej ery, w której play-offy były wyjątkowe, gdzie rozgrywanie play-offów było naprawdę specjalną nagrodą. Myślę, że straciliśmy trochę tej magii. powiedział Pawlanski. „Jest tym, czym jest i musimy to jak najlepiej wykorzystać”.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.