Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Mateusz Morawiecki o wyjaśnieniu Jarosława Kaczyńskiego: Mam nadzieję, że to był tylko żart

Published

on

d2wf8lw

– Będę apelował do Prezydenta, aby nie był ostatni, do dalszej integracji działań Zjednoczonej Prawicy i wyznaczania kierunków. Premier Mateusz Morawiecki skomentował zapowiedź wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział kilka dni temu, że po raz ostatni będzie startował w grupach.

Mateusz Morawiecki o wyjaśnieniu Jarosława Kaczyńskiego: Mam nadzieję, że to był tylko żart

Mateusz Morawiecki o wyjaśnieniu Jarosława Kaczyńskiego: Mam nadzieję, że to był tylko żartŹródło: East News, Zdjęcie: Wojciech Strozyk

d2wf8lw

Premier przed weekendem Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu Wirtualnej Polsce. W czwartek ukazał się wywiad z premierem Rzeczpospolitej. Wśród tematów znalazła się epidemia koronawirusa i późniejsze ograniczenia nałożone przez rząd.

– Apeluję nie tylko do ścisłego przestrzegania tych zasad, ale także do zdrowego rozsądku. Wiem, że w najbliższym czasie Departament Spraw Wewnętrznych i Administracji zamierza nałożyć surowe kary na firmy, które wielokrotnie obchodzą przepisy. Na pytanie o wątpliwości ekspertów co do sylwestrowego zakazu podróżowania, nie chodzi tylko o poszanowanie prawa, ale o coś więcej – o szacunek do życia.

Zapytany, jak zachęciłby Polaków do szczepień przeciwko COVID-19, odpowiedział, że obecnie nie ma skutecznego leku na tę chorobę, a szczepionka jest jedyną szansą na powrót do normy od trzeciego kwartału przyszłego roku.

d2wf8lw

– To jest szansa, żeby lato było całkiem normalne. Mój apel jest jasny: szczepienia należy przekonywać, ponieważ szczepienia są podstawowym narzędziem w walce z pandemią. (…) Szczepionki zasadniczo zmieniły nasze życie, dzięki nim wyeliminowaliśmy inne straszne choroby: ospę, tężec i gruźlicę. Dlatego niezwykle ważne jest, aby poziom szczepień przeciwko koronawirusowi był wysoki. Już 30-40 proc. zaszczepiona populacja to zmiana na lepsze. Według najlepszej wiedzy epidemiologicznej jednak tylko szczepienie 60 do 70 proc. Populacja daje niemal gwarancję szybkiego wykorzenienia choroby. A więc i powrót do normalności gospodarczej – zadeklarował premier.

Wiadomość od premiera Mateusza Morawieckiego

– Każda śmierć to tragedia dla bliskich, dlatego dzisiaj skupiamy się na jak najszybszym dotarciu ludzi do szpitala. Od początku walki z epidemią zdrowie i życie każdego człowieka jest dla nas priorytetem – powiedział premier pytany o zarzuty wnoszone przez krewnych ofiar COVID-19 oraz opozycję, za którą rząd odpowiada. odpowiada za dzisiejsze problemy.

d2wf8lw

Morawiecki wymienił działania rządu, takie jak kupno i sprzedaż pulsoksymetrów, apele o badania, przygotowanie sieci tymczasowych szpitali. – Staramy się opanować epidemię, ale nasza skuteczność zależy w dużej mierze od społecznej odpowiedzialności, przestrzegania zaleceń, przestrzegania zakazu zgromadzeń oraz stosowania zasady DDM – dodał premier.

Jarosław Kaczyński – a co z liderem obozu rządzącego?

Było też o to pytanie Komunikat prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiegoże po raz ostatni będzie biec na szefa grupy. – Nalegam, aby Prezydent nie był ostatnim, który kontynuuje integrację i określa kierunki działań Zjednoczonej Prawicy. Prezydent Jarosław Kaczyński był, jest i pozostaje gwarantem naszej skuteczności i jedności – powiedział.

– Mam nadzieję, że tylko żartował – odpowiedział premier Mateusz Morawiecki, gdy przypomniano mu, że Kaczyński zapowiedział przejście na emeryturę w wieku 75 lat, podobnie jak biskupi.

d2wf8lw

Strajk kobiet

– Osoby, które mnie znają, wiedzą, jak bardzo zależy mi na prawach kobiet i rzeczywistej równości – powiedział premier pytany o wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji po demonstracjach kobiet i czy ma jakieś wyobrażenie o sytuacji uspokój się.

– Wiem, że niektóre kobiety, które protestują na ulicy, widzą dzisiejszą sytuację tylko przez pryzmat aborcji. Chciałabym więc przypomnieć o szerokiej gamie rozwiązań społecznych, które na lepsze odmieniły życie kobiet, zwłaszcza matek, ale także kobiet na emeryturze. Wspomnę chociażby o rencie macierzyńskiej – na zachodzie mówi się o bezpłatnej i niewidocznej opiece nad kobietami i postanowiliśmy nie tylko to dostrzegać, ale po prostu wynagradzać. (…) Kobietom często jest trudniej. Trudniej w sprawach zawodowych, w rozwoju własnym, a także w życiu społecznym. I zdecydowanie chcę to zmienić – dodał Morawiecki.

Źródło: „Rzeczpospolita”

Czy masz jakieś wiadomości, zdjęcia lub filmy? Wyślij nas dziejesie.wp.pl

d2wf8lw

Zostań z nami regularnie

d2wf8lw

d2wf8lw
READ  Huuuge wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.