Connect with us

Świat

Mateusz Morawiecki o sytuacji na granicy brytyjskiej: Nie zostawiamy nikogo w potrzebie

Published

on

Wśród tych, którzy w Boże Narodzenie znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu koronawirusa, polscy kierowcy czekają w swoich samochodach na granicy brytyjsko-francuskiej. Właśnie zorganizowaliśmy grupę polskich medyków, którzy przylecieli specjalnym samolotem do Wielkiej Brytanii, aby pomóc kierowcom – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Wpis zawiera zdjęcia, na których premier żegna się z odchodzącymi lekarzami.

Dodał, że jest w kontakcie z prezydentem Francji Emanuelem Macronem, premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, przewodniczącym Rady Europejskiej i szefem Komisji Europejskiej.

„Dzięki testom na koronawirusa przeprowadzanym przez polską kadrę medyczną, której wykonanie jest obecnie wąskim gardłem, polscy kierowcy powinni móc szybciej wracać do kraju. Pomożemy też innym, w tym naszym znajomym z V4. Nikogo nie zostawiamy w potrzebie” – napisał. premier.

„Solidarność to nasza wizytówka w UE” – dodał.

Na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski dał do zrozumienia, że ​​grupa ponad 30 lekarzy z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, Polskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, WOPR i innych służb jedzie do Wielkiej Brytanii.

READ  Georgia Południowa: Góra lodowa A-68A pękła na pół
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.