Connect with us

Świat

Po wygranej wojnie w Syrii Al-Assad boryka się z problemami ekonomicznymi

Published

on

Większość Syryjczyków spędza teraz całe dnie na poszukiwaniu paliwa do gotowania i ogrzewania swoich domów oraz stania w długich kolejkach po racjonowaną pitę. Awaria zasilania jest ciągła. Niektóre obszary zużywają prąd tylko przez kilka godzin dziennie, ledwo wystarczający do naładowania telefonów komórkowych.

Zdesperowane kobiety zaczęły sprzedawać włosy, aby wyżywić rodziny.

„Musiałam sprzedać swoje włosy lub ciało” – powiedziała niedawno matka trójki dzieci w salonie fryzjerskim niedaleko Damaszku, mówiąc z obawy przed aresztowaniem pod warunkiem zachowania anonimowości, podobnie jak inni przesłuchiwani do tego artykułu.

Jej mąż, stolarz, był chory i tylko sporadycznie zatrudniony, powiedziała, i potrzebowała oleju opałowego do domu i zimowych płaszczy dla swoich dzieci.

Za 55 dolarów, które dostała za włosy, które służą do produkcji peruk, kupiła dwa litry oleju opałowego, ubrania dla swoich dzieci i pieczonego kurczaka, pierwszego od trzech miesięcy próby jej rodziny.

Płakała ze wstydu przez dwa dni.

Spadająca waluta oznacza, że ​​lekarze zarabiają teraz równowartość mniej niż 50 dolarów miesięcznie. Szef Syndykatu Lekarzy powiedział niedawno, że wielu wyjechało do pracy za granicę, do Sudanu i Somalii, które należą do rzadkich krajów, do których Syryjczycy mają łatwy dostęp, ale żaden z nich nie ma silnej gospodarki. Inni profesjonaliści zarabiają dużo mniej.

„Głównym zmartwieniem ludzi jest żywność i paliwo” – powiedział muzyk z Damaszku. „Wszystko jest niezwykle drogie, a ludzie boją się otwierać usta”.

Przyczyn jest wiele i pokrywają się: rozległe zniszczenia i wysiedlenie z wojny; kompleksowe sankcje zachodnie o rządzie i personelu pana al-Assada; upadek banku w sąsiednim Libanie, gdzie bogaci Syryjczycy trzymali swoje pieniądze; i zakazuje walki z koronawirusem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.