Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Masdar rozszerza swoją obecność w Europie poprzez nabycie portfela energii odnawialnej o mocy 1 GW w Polsce

Published

on

Masdar rozszerza swoją obecność w Europie poprzez nabycie portfela energii odnawialnej o mocy 1 GW w Polsce
  • Umowa oznacza znaczące rozszerzenie europejskiego portfolio produktów Masdar w zakresie energii odnawialnej
  • Projekty w Polska mają zostać uruchomione w latach 2026–2030, a ich łączna moc wyniesie ponad 1 GW
  • Projekt obejmujący osiem lokalizacji będzie wykorzystywał hybrydę fotowoltaiki słonecznej (PV) i lądowej energii wiatrowej, aby zmaksymalizować wykorzystanie sieci

DUBAIZjednoczone Emiraty Arabskie, 4 grudnia 2023 r /PRNewswire/ — COP28Expo Miasto Dubaj Abu Dhabi Future Energy Company PJSC – Masdar, wiodąca firma zajmująca się czystą energią w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ogłosiła dziś przejęcie ośmiu hybrydowych projektów w zakresie energii odnawialnej, wraz z Taaleri Energia, fińskim deweloperem i zarządzającym funduszem w dziedzinie energii odnawialnej, stanowi znaczący rozwój spółki cele obu firm. Polskie portfele energii odnawialnej.

Masdar i Taaleri Energia zakupiły projekty od Domrel Biuro Usług Inwestycyjnych (Domrel), wiodącego dewelopera na polskim rynku energii odnawialnej, specjalizującego się w budowie elektrowni wykorzystujących odnawialne źródła energii Polska. Będziesz utrzymywać stałą współpracę z firmą Domrel, aby przeprowadzać projekty przez wymagane fazy rozwoju.

Po uruchomieniu osiem projektów, które obejmują fotowoltaikę (PV) i technologie wiatrowe na lądzie, będzie miało łączną moc ponad 1 gigawata (GW), wystarczającą do zasilenia około 223 000 domów i 1,8 miliona rocznie, aby zrównoważyć tony dwutlenku węgla . Stanowią one znaczący dodatek do rosnącego europejskiego portfolio Masdar.

Realizując hybrydowe projekty fotowoltaiczne i wiatrowe, Masdar wykorzystuje ostatnie zmiany w polskim Prawie Energetycznym, tzw. łączenie kabli, które umożliwiają łączenie różnych źródeł energii odnawialnej w ramach jednego połączenia sieciowego.

Ze względu na wahania w wytwarzaniu energii z wiatru i słońca, energia słoneczna i wiatrowa rzadko osiągają jednocześnie pełną wydajność. Łączenie kabli pomaga ustabilizować produkcję energii odnawialnej na każdym połączeniu, jednocześnie optymalizując sieć, aby zapewnić niezawodne zasilanie dla domów i firm na całym świecie Polska. Zmiana weszła w życie Październik 2023oczekuje się, że doda około 25 GW mocy odnawialnych Polska.

Umowę podpisał Szef Działu Rozwoju i Inwestycji firmy Masdar (Europa), Amalia Giannakikou, Dyrektor Inwestycyjny Taaleri Energia, Stephena Butlera oraz Menedżer ds. Rozwoju Biznesu Domrel, Michał Wiśniewski.

Świadkiem był Ambasador RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Jego Ekscelencja p Jakub SławekPrezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, Beata Daszyńska-Muzyczka, Dyrektor Masdar ds. Rozwoju i Inwestycji (EMEA), Ahmeda Al AwadiegoPrezes Domrel Development, Macieja Chmielarskiego i Dyrektor Zarządzający Taaleri Energia, Kai Rintala.

Prezes Masdaru Mohameda Jameela Al Ramahi powiedział: „Ten odważny, postępowy krok poszerza nasze portfolio w.” Europa i wspierane Polska w osiąganiu swoich celów w zakresie ochrony klimatu. Klaszczemy Polski niedawne zmiany legislacyjne w dziedzinie energii odnawialnej i czystej, które otworzyły drzwi dla dodatkowych mocy odnawialnych, umożliwiając podłączenie hybrydowych projektów fotowoltaicznych i wiatrowych do sieci. Jako światowy pionier czystej energii z dumą inwestujemy w nowe i innowacyjne technologie oraz struktury projektowe Polska i w poprzek Europa które zapewnią niezawodną, ​​bezpieczną i zrównoważoną energię dla przedsiębiorstw i społeczności”.

To przełomowe ogłoszenie opiera się na istniejących inwestycjach i zobowiązaniach Masdar Polska, w tym farma wiatrowa Mława w województwie mazowieckim na północy kraju oraz farma wiatrowa Grajewo na Podlasiu na północnym wschodzie kraju. Projekty zostały zainaugurowane w 2021 roku i mają łączną moc zainstalowaną na poziomie 51,4 MW.

Dyrektor Zarządzający Taaleri Energia, Kai Rintala powiedział: „Jesteśmy zadowoleni z nabycia tych ośmiu polskich projektów hybrydowych w zakresie energii odnawialnej. Nasza współpraca z firmą Masdar stanowi niezwykle cenną część naszej strategii inwestycyjnej w regionie CEE. Ta transakcja zwiększa całkowitą liczbę projektów rozwojowych w naszym portfelu funduszu SolarWind III do 61, co odpowiada potencjalnej mocy wytwórczej brutto wynoszącej 7,6 GW.

Dyrektor Zarządzający Domrela, Macieja Chmielarskiegopowiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z partnerami, którzy są liderami na swoich rodzimych rynkach i dynamicznie rozszerzają swoją działalność poza nie. Kluczowym powodem dla nas podjęcia tej strategicznej współpracy była wspólna wizja.” Polski Przyszłość i wspólne wartości, które łączą nas jako partnerów z Masdarem i Taaleri.”

Polska ma na celu zwiększenie zainstalowanej mocy wiatru do 11 GW do 2040 r. i fotowoltaiki do 10-16 GW do tego samego roku. Inwestycje Masdara w kraju pomogą krajowi osiągnąć ambitne cele polityki energetycznej Polskaco będzie miało istotny wpływ na redukcję emisji CO2 w kraju.

O Masdarze

Abu Dhabi Future Energy Company (Masdar) jest mistrzem czystej energii Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jedną z najszybciej rozwijających się firm na świecie. Wspiera rozwój i wdrażanie technologii energii odnawialnej i zielonego wodoru, aby sprostać globalnym wyzwaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju. Założona w 2006 roku firma Masdar realizowała projekty w ponad 40 krajach, pomagając im osiągnąć cele w zakresie czystej energii i wspierać zrównoważony rozwój. Masdar jest współwłasnością Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), Mubadala Investment Company (Mubadala) i Abu Dhabi National Energy Company (TAQA). W ramach tej własności firma planuje osiągnąć moce portfela energii odnawialnej na poziomie co najmniej 100 gigawatów (GW) do 2030 r. i roczną zdolność produkcyjną zielonego wodoru na poziomie do 1 miliona ton w tym samym roku.

O Taaleri Energia

Taaleri Energia jest deweloperem i zarządzającym funduszami w zakresie energii odnawialnej, posiadającym jeden z największych zespołów zajmujących się inwestycjami w energię odnawialną na świecie Europazarządza portfelem energii wiatrowej, słonecznej i akumulatorów o mocy 9,7 GW w EuropaUSA i Bliski Wschód.

Dla Więcej informacji Proszę odwiedź: http://www.masdar.ae i połącz: facebook.com/masdar.ae I twitter.com/masdar

Ten materiał jest dystrybuowany przez Daniela J.Edelmana, Inc. w imieniu Masdar. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z Ministerstwem Sprawiedliwości, Waszyngton.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2292003/Masdar.jpg
Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1973446/4437204/Masdar_Logo.jpg

READ  Jeśli PiS chce, żeby Bodnar zabrał głos, niech to zrobią
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *