Connect with us

Świat

Mario Draghi uratował euro. Czy może teraz uratować Włochy?

Published

on

Jako prezes banku centralnego, Draghi naciskał na zmiany, w tym na złagodzenie reguł rynku pracy i usprawnienie biurokracji. W większości tak się nie stało.

Lorenzo Codogno, były główny ekonomista we włoskim Ministerstwie Finansów, powiedział, że jeśli panu Draghiemu uda się utworzyć rząd, prawdopodobnie nie podejmie się tych kwestii od razu. Skoncentrował się na wprowadzeniu szczepionek i podaniu w środę ponad 200 miliardów euro, co pan Draghi nazwał „wyjątkowym zasobem dla Unii Europejskiej”.

W przeciwieństwie do Mario Montiego, innego ekonomisty, którego sprowadzono jako technokratycznego premiera, by ratować włoskich polityków podczas kryzysu zadłużenia, zadaniem Draghiego jest wydawanie miliardów euro zamiast ich cięcia.

W przemówieniu w Rimini w zeszłym roku Draghi, którego nazwisko jest wymieniane od lat jako potencjalny kandydat na zastąpienie prezydenta Sergio Mattarelli na stanowisku głowy państwa w 2022 r., Powiedział, że zagraniczni inwestorzy zaakceptowaliby wyższe włoskie zadłużenie, gdyby kraj wpłacił pieniądze na kapitał, w kluczowej infrastrukturze produkcyjnej, w badaniach. “

Zwolennicy pana Draghiego są optymistami, że zainicjuje on okaleczone prace publiczne we Włoszech i zainwestuje więcej w tworzenie miejsc pracy i edukację.

„Włochy to kraj, który musi wydawać dużo pieniędzy” – powiedział w wywiadzie były premier Matteo Renzi. „Mogliśmy to wszystko wyrzucić, ryzykowalibyśmy, że źle to wykorzystamy”. Zamiast tego powiedział: „Mario Draghi we Włoszech oznacza zaufanie i to jest pierwsza zasada biznesu”.

Dodał: „Teraz jedziemy z Draghim z pasami bezpieczeństwa”.

To pan Renzi wywołał upadek poprzedniego rządu, czerpiąc swoje poparcie i zemstę na Panu Conte i jego zwolennikach w Ruchu Pięciu Gwiazd.

READ  Francja. Uczniowie i rodzice o zamordowanym nauczycielu: Nie obraził Mahometa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *