Connect with us

Świat

Doradca ministra edukacji w północnym Izraelu zastrzelony

Published

on

Sahar Ismael, lat 50, doradca ministra edukacji Yifata Shasha-Biton (Nowa Nadzieja) i numer 17 na liście Knesetu New Hope, został zastrzelony w mieście Rama w dolinie Beit HaKerem między Górną i Dolną Galileą w północno-izraelskiej policji rzecznik w niedzielę rano. „Rodzina New Hope jest oszołomiona i zraniona morderstwem naszego członka i przyjaciela Sahara Ismaela” – napisała na Twitterze partia. „Odważny i uczciwy przywódca. Doradca Ministra Edukacji, inżynier, pedagog. Członek społeczności druzów. Jesteśmy pewni, że izraelska policja zrobi wszystko, co możliwe, aby złapać nikczemnych morderców. Kondolencje dla jego drogiej rodziny” – napisała partia. .

Mówi się, że Ismael był blisko ministra sprawiedliwości Gideona Sa’ara.

„Sahar Ismael, drogi i ukochany przyjaciel i partner polityczny, został dziś rano zamordowany w Ramie” – napisał na Twitterze Sa’ar krótko po raporcie.

„Człowiek o dobrym sercu, który kochał ludzi i kochał kraj, uczciwy i odważny przywódca, prawdziwy przyjaciel. To niezrozumiałe, że nie zobaczę już Sahara z jego wiecznym uśmiechem, który widzieliśmy dopiero wczoraj. Jestem pewien, że izraelska policja dotrze do nikczemnych zabójców i postawi ich przed wymiarem sprawiedliwości” – napisał.

„Minister edukacji dr Yifat Shasha-Biton była zdumiona gorzkimi wiadomościami o morderstwie swojego doradcy ds. arabskich, Sahara Ismaela, i jest w kontakcie z jego najbliższą rodziną” – napisało biuro Shasha-Biton w oświadczeniu.

READ  Czołowy generał USA ostrzega przed „strasznym” skutkiem „rozpętania” sił rosyjskich na Ukrainę

„Całe Ministerstwo Edukacji dołącza do głębokiego smutku i żalu rodziny” – czytamy w oświadczeniu.

Policja podejrzewa, że ​​incydent jest morderstwem z premedytacją, śledztwo jest w toku. Izmael został uznany za zmarłego przez sanitariuszy, kiedy przybyli na miejsce zdarzenia.

Shauki Latif, burmistrz Ramy, powiedział Ynet, że „został zabity serią kul”. Wezwane na teren zespoły MDA znalazły w samochodzie mężczyznę z ranami postrzałowymi. „Kiedy dotarliśmy na miejsce, znaleźliśmy nieprzytomnego mężczyznę z przeszywającymi ranami, brakiem tętna i brakiem oddechu. Przeprowadziliśmy procedury medyczne, ale musieliśmy ogłosić, że mężczyzna nie żyje” – powiedział medyk MDA Michael Babyoniszew.

To rozwijająca się historia. Sprawdź ponownie, czy są dostępne aktualizacje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *