Connect with us

Świat

Maia i Rina Dee to brytyjsko-izraelskie siostry zabite w strzelaninie na Zachodnim Brzegu

Published

on

Maia i Rina Dee to brytyjsko-izraelskie siostry zabite w strzelaninie na Zachodnim Brzegu
  • autorstwa Bena Morrisa i Lucy Williamson
  • wiadomości BBC

opis obrazka,

Maia i Rina Dee zostały zastrzelone, gdy jechały do ​​Tyberiady ze swojego domu w osadzie Efrat

Dwie brytyjsko-izraelskie siostry, które zginęły w strzelaninie na okupowanym Zachodnim Brzegu, otrzymały imiona Maia i Rina Dee.

Siostry zginęły w pobliżu skrzyżowania Hamra na północy Doliny Jordanu w piątek po południu podczas jazdy do Tyberiady.

Byli dziećmi rabina Leo Dee, pochodzącego z Londynu, który opisał śmierć jako „koszmar”.

Jej matka, Leah, pozostaje w stanie krytycznym w szpitalu.

Maia miała 20 lat i była wolontariuszką w służbie narodowej w szkole średniej, podczas gdy młodsza siostra Rina miała 15 lat.

Ich samochód został zepchnięty z drogi po tym, jak zostali zastrzeleni przez bandytów, podczas gdy ich ojciec jechał przed siebie innym pojazdem. Rabin Dee usłyszał wiadomość o ataku, zanim zdał sobie sprawę, że jego własna rodzina była w to zamieszana.

W rozmowie z BBC opisał swoje córki jako „piękne i cudowne” i powiedział, że nie może spać od czasu ich śmierci.

„Za każdym razem miałem koszmary i budziłem się”, powiedział, „ale rzeczywistość była gorsza niż koszmar, więc ponownie zasnąłem. Tak poszło”.

Burmistrz powiedział, że rodzina mieszka w osadzie Efrat na Zachodnim Brzegu. Pogrzeb sióstr odbędzie się w niedzielę.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu, który opisał incydent jako atak terrorystyczny, złożył kondolencje rodzinie w tweecie wymieniającym siostry.

Naczelny rabin Wielkiej Brytanii, Sir Ephraim Mirvis, powiedział, że „żadne słowa nie są w stanie opisać głębi naszego szoku i smutku z powodu rozdzierającej serce wiadomości”.

„Były bardzo popularne w społecznościach Hendon i Radlett w Wielkiej Brytanii, a także w Izraelu i daleko poza nim” – dodał.

Rada Deputowanych Żydów Brytyjskich powiedziała, że ​​byli „głęboko zszokowani i zasmuceni” jej śmiercią, dodając, że jej ojciec był wcześniej rabinem w Radlett United Synagogue w Hertfordshire.

opis obrazka,

Izraelskie wojsko powiedziało po strzelaninie, że żołnierze blokują drogi w okolicy w poszukiwaniu napastników

Również w piątek włoski turysta zginął, a siedem innych osób zostało rannych, w tym trzech Brytyjczyków, w podejrzanym ataku autoram w Tel Awiwie.

Wojsko powiedziało, że ataki były odpowiedzią na ostrzał 34 rakiet wystrzelonych z Libanu w północny Izrael w czwartek, obwiniając grupę.

Po tym ostrzale rakietowym z Libanu nastąpiły dwudniowe naloty izraelskiej policji na meczet Al-Aqsa w okupowanej Wschodniej Jerozolimie, wywołując gniew w całym regionie.

Hamas nie twierdził, że stoi za zastrzeleniem kobiet brytyjsko-izraelskich, ale okrzyknął to „naturalną reakcją”. [Israel’s] trwających zbrodni przeciwko meczetowi Al-Aqsa i jego barbarzyńskiej agresji na Liban i niezachwianą Strefę Gazy”.

Po zastrzeleniu dwóch sióstr komisarz izraelskiej policji Kobi Shabtai nakazał wszystkim Izraelczykom posiadającym pozwolenia na broń noszenie broni.

W odpowiedzi na wiadomość o śmierci sióstr w piątek, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii powiedziało: „Jesteśmy zasmuceni wiadomością o śmierci dwóch obywateli brytyjsko-izraelskich i poważnych obrażeniach trzeciej osoby”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *