Connect with us

Świat

Wybory prezydenckie w USA w 2020 r. Media: Inteligencja wzmocni ochronę Joe Bidena

Published

on

Secret Service postanowiła wysłać dodatkowych agentów, aby chronić Joe Bidena w ramach przygotowań do ogłoszenia jego zwycięstwa w wyborach prezydenckich, podały źródła CNN i Washington Post. Biden objął prowadzenie w Gruzji z 16 głosami w piątek i zwycięstwem w Pensylwanii z 20 głosami.

Demokratyczny kandydat na prezydenta Joe Biden objął tam prowadzenie pod koniec głosowania w Gruzji. Według najnowszych informacji Biden startuje również w Pensylwanii, gdzie dostępnych jest do 20 głosów.

>> Zwycięstwo Bidena w republikańskiej twierdzy mogłoby być „przełomem w amerykańskiej polityce”.

Washington Post podał, powołując się na dwa źródła, że ​​agenci Secret Service zostali wysłani w piątek do Wilmington w stanie Delaware, gdzie obecnie przebywa Biden i gdzie są jego pracownicy. Decyzja o rozmieszczeniu dodatkowych sił zapadła po tym, jak agenci Bidena powiedzieli służbom, że kandydat Demokratów wygłosi tego dnia ważne przemówienie.

Jak wyjaśnia dziennik, poziom ochrony Bidena nie dorównuje jeszcze poziomowi ochrony wybranego prezydenta, ale „idzie w tym kierunku”. Zwykle agencja podejmowała decyzję po uznaniu przegranej kandydata. Jeśli Biden okaże się wyraźnym zwycięzcą, według gazety, a prezydent Trump nadal nie przyznaje się do porażki, protokół serwisowy przewiduje, że Biden powinien zostać uznany za prezydenta elekta dopiero w grudniu.

CNN poinformowało również, że agenci wywiadu zostali wysłani do Wilmington. Ani pracownicy firmy Biden, ani dział prasowy Secret Service nie skomentowali tej informacji.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE

Walcz do końcaPAP / EPA / JUSTIN LANE

Biden na odcinku domowym, ale wciąż czekamy na wyniki

Przypominamy, że zwycięzca wyborów w USA nie został wybrany do piątku rano czasu lokalnego, ale najnowsze wyniki i trendy wydają się wskazywać na zwycięstwo Bidena. Według prognoz CNN, Biden ma 253 głosy i prowadzi w Pensylwanii, Georgii, Nevadzie i Arizonie. Aby otrzymać prezydenturę, wystarczy mu wygrać w Pensylwanii (20 głosów) lub w dwóch innych stanach.

READ  Podejrzany rosyjski szpieg aresztowany przez Norwegię wziął udział w konferencji poświęconej wojnie hybrydowej

Główne źródło zdjęć: PAP / EPA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.