Maguire strzela późno, gdy Anglia zmierzy się z Polską, aby osiągnąć idealną równowagę

Harry Maguire wygrał u siebie jako późnego zwycięzcę, gdy Anglia pokonała Polskę 2: 1 w środę i przejęła kontrolę nad ich grupą kwalifikacyjną do Mistrzostw Świata po trzech z trzech zwycięstw.

Kapitan Harry Kane wyprowadził podopiecznych Garetha Southgate’a z rzutu karnego w pierwszej połowie, ale zniknęli na pustym stadionie Wembley i zostali ukarani, gdy Jakub spotkał Moder po obronnym wrzasku Johna Stonesa.

Anglia wydawała się tracić swoje pierwsze punkty w sezonie, zanim obrońca Manchesteru United Maguire uratował rumieniec Stonesa i został opuszczony pięć minut po kibicowaniu Manchesterowi City.

Nerwowe zwycięstwo oznacza, że ​​Anglia prowadzi w pierwszej grupie I z dziewięcioma punktami po wygodnych zwycięstwach w oknie międzynarodowym z San Marino i Albanią.

Tylko drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w grupie, będzie miała zagwarantowane miejsce na przyszłorocznych finałach mistrzostw świata w Katarze.

„Zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie, kontrolowaliśmy grę i straciliśmy gola, tak jak my,” – powiedział ITV Southgate.

„Wytrzymali, odzyskali panowanie i wygrali głównego zwycięzcę set-play.”

Angielski szef pochwalił Stonesa za odskoczenie po swoim potencjalnie kosztownym błędzie, dodając: „W takich chwilach można spasować, a on tego nie zrobił”.

– Lewandowski wyszedł –

Goście, którzy nie pokonali Anglii od 1973 roku, przegapili kontuzjowanego snajpera Roberta Lewandowskiego z FC Bayern Monachium i byli wyczerpani w obozie po wybuchu wirusa koronowego.

Anglia wykonała tylko jeden ruch od zespołu, który rozpoczął mecz w Tiranie w niedzielę. Obrońca Chelsea, Ben Chilwell, wszedł na miejsce Luke’a Shawa z Manchesteru United.

Gospodarze objęli prowadzenie na zasłużoną piłkę nożną w 19. minucie po tym, jak Raheem Sterling rzucił się w pole karne i został obrażony przez obrońcy Barnsleya Michała Helika.

Kane trafił z rzutu karnego na środek i nie dał szans bramkarzowi Wojciechowi Szczęsnemu.

READ  Polska złożyła pozew przeciwko „autorytarnej” polityce klimatycznej UE

W ten sposób został strzelcem wszechczasów Anglii z 10 bramkami – jeden gol przed Frankiem Lampardem.

Bramka zmusiła Polskę do większej proaktywności, ale Raheem Sterling był stałym zagrożeniem po lewej stronie angielskiego ataku, który prawie rzucił żywiołowego Phila Fodena, a następnie slalomem wpadł w pole przeciwnika.

Szczęsny uratował dobrze przed potężnym strzałem Kane’a, gdy Anglia próbował przekręcić śrubę, ale mimo całej swojej dominacji musieli zadowolić się prowadzeniem 1: 0 na przerwie.

Gospodarze odzyskali kontrolę na początku drugiej połowy, ale nie zdołali stworzyć czystego otwarcia i goście wyrównali przebieg meczu po tym, jak Stones wszedł w posiadanie piłki.

Obrońca miasta, który był w tym sezonie w dobrej formie, nie był w niebezpieczeństwie, gdy otrzymał piłkę z prawej strony angielskiego pola karnego, ale pomocnik Brighton, Moder, okradł go i wykończył go po tym, jak dobitnie dośrodkował Arkadiusza Milika.

Zastępca Milik rzucił się szeroko w obliczu szansy, gdy Anglia walczyła o odzyskanie dawnego rytmu w starciu z ocalonymi przeciwnikami.

Anglia zadyszał i sapał, ale Southgate pozostał cierpliwy i odmówił zwrócenia się do ławki rezerwowych.

Został nagrodzony, gdy Maguire przekroczył linię mety potężnie po tym, jak środkowy obrońca Stones skierował róg do tyłu nad bramką.

Porażka Polski stawia ich na czwartym miejscu w grupie za Anglią, Węgrami i Albanią.