Connect with us

Nauka

MacPaw Space: Muzeum Apple w Kijowie na Ukrainie

Published

on

MacPaw, firma tworząca oprogramowanie z ponad 30 milionami użytkowników na całym świecie, ogłasza, że ​​wkrótce zostanie otwarte nowe Muzeum Apple.

Na wystawie zostaną zaprezentowane 323 rzadkie produkty Apple jako część historii tego lidera technologii. Będzie muzeum oraz regularne wykłady i warsztaty. Wkrótce otworzy swoje podwoje dla szerszej publiczności w Kijowie na Ukrainie.

Muzeum wyleczyła kolekcja zakupiona od Tekserve w Nowym Jorku oraz ekskluzywna kolekcja produktów Apple od prywatnego kolekcjonera w Polsce.

„Nic dziwnego, że Apple zainspirowało miliony ludzi swoim unikalnym podejściem do projektowania produktów, które zawsze wyznaczało trendy. Dzięki wspaniałym umysłom Apple mamy teraz niezbędne produkty technologiczne, które w każdej sekundzie karmią nasze oczy. Niektóre z nich są jak dzieła sztuki i cieszymy się, że mamy okazję podzielić się tymi kultowymi przedmiotami z innymi fanami. „Powiedział Oleksandr Kosovan, dyrektor generalny i założyciel MacPaw. „Kiedy nabyliśmy naszą pierwszą kolekcję dla komputerów Mac, nie mogliśmy udostępnić jej publicznie, a prośby o wizytę na wystawach biura rosły każdego dnia. Ciężko pracowaliśmy, aby ten pomysł stał się rzeczywistością, a teraz jesteśmy gotowi ogłosić, że muzeum zostanie wkrótce otwarte dla publiczności. “

Zdjęcie: MacPaw Space

Kolekcja MacPaw Space

W kolekcji znajdują się specjalne elementy, by wymienić tylko kilka:

  • Macintosh 128k, podpisany przez Steve’a Wozniaka
  • Mac Portable, pierwszy „przenośny” komputer Apple, który waży 15,75 funta. Ten Mac ma podpisy całego zespołu, który w tym czasie nad nim pracował
  • Dwudziesta rocznica Macintosha, która kosztowała 7499 USD, kiedy została ogłoszona. TAM-y zostały dostarczone klientom limuzyną przez zespół Apple w strojach wizytowych, który pomagał przy instalacji
  • iBook Clamshell był pierwszym komputerem wyposażonym w kartę sieciową AirPort, który jako pierwszy oferował masowy bezprzewodowy dostęp do Internetu.

MacPaw Space będzie miejscem spotkań, wykładów, warsztatów i nie tylko, a nowe muzeum będzie tylko jego częścią. Będzie to system w 100% bezgotówkowy, wyposażony w system płatności zbliżeniowych. Bilety będą sprzedawane online.

READ  Możesz uciec od archeologii, ale nie możesz się ukryć

Wystawa będzie dostępna również w formacie cyfrowym.

O MacPaw

MacPaw to ukraińska firma programistyczna z siedzibą w Kijowie na Ukrainie, która opracowuje i dystrybuuje oprogramowanie dla systemów macOS i iOS. MacPaw rozpoczął swoją działalność jako hobby w 2008 roku, oferując tylko jeden produkt, aplikację CleanMyMac do usuwania śmieci z systemu i odzyskiwania miejsca na dysku. Obecnie MacPaw ma ponad 10 programów, w tym Setapp, Gemini i ClearVPN, i ma ponad 30 milionów użytkowników na całym świecie. Co piąty komputer Mac na Ziemi ma co najmniej jedną aplikację MacPaw.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *