Connect with us

Nauka

M7 kupuje polskie aktywa logistyczne za europejski fundusz wartości dodanej | Aktualności

Published

on

Paneuropejski inwestor i zarządzający aktywami M7 Real Estate kupił dwa aktywa logistyki miejskiej w Polsce w ramach europejskiego funduszu wartości dodanej i core-plus.

Zarządzający w imieniu funduszu M7 CEREF II zainwestował nieujawnioną kwotę, aby kupić portfel DUO o powierzchni 22 500 m² na Górnym Śląsku od polskiego dewelopera 7R.

Pierwsza nieruchomość to w pełni wynajęty magazyn o powierzchni 13 000 m² zlokalizowany w Siemianowicach, w całości wynajęty dwóm najemcom. Druga nieruchomość, wybudowana w 2015 roku, znajduje się w Sosnowcu. Składa się z 9.500 m2 powierzchni magazynowej i jest wynajęty w 93%.

To trzecia akwizycja w imieniu funduszu, który po pierwszym zamknięciu w 2020 roku zainwestował 50% – powiedział zarządzający.

Docelowa wielkość funduszu to 100 mln euro, z dźwignią finansową, aw całym regionie zidentyfikowano znaczny portfel potencjalnych inwestycji.

Fundusz jest ukierunkowany na inwestycje o wartości dodanej oraz logistykę podstawową, przemysłową i biurową na głównych rynkach Europy Środkowej, takich jak Polska, Węgry i Chorwacja.

Katarzyna Parkot, dyrektor zarządzająca M7 Real Estate w Polsce, powiedziała: „Portfel DUO na Górnym Śląsku, w którym znajduje się największy klaster aktywów przemysłowych w Polsce, wzmocni portfel M7 CEREF II.

„Ponadto jesteśmy przekonani, że z czasem poprawimy przychody z wynajmu dzięki ciągłemu programowi zarządzania aktywami, ponieważ spodziewamy się, że popyt na aktywa logistyczne zapewniające dostęp do głównych autostrad w Polsce pozostanie silny”.

Aby przeczytać cyfrowe wydanie najnowszego magazynu IPE Real Assets, kliknij tutaj.

READ  NASA ujawnia, że ​​„serce” rzymskiego teleskopu kosmicznego Nancy jest już gotowe
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *