Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Longoni 9-Ball League – Polska pierwszym mistrzem – Aktualności

Published

on

Longoni 9-Ball League – Polska pierwszym mistrzem – Aktualności

Wiktor Zieliński i Wojciech Szewczyk

POLSKA, SKŁADAJĄCA SIĘ Z Wiktor Zieliński oraz Wojciecha Szewczyka, wygrał pierwszą w historii Longoni 9-Ball League po pokonaniu Hiszpanii 11:5 w finale, który odbył się w hotelu BHR Best Western w Treviso we Włoszech. Od początkowego wskazania 12 drużyn narodowych na podstawie rankingów Euro Tour, polski duet, obecny przez cały czas trwania zawodów, miał za dużo dla swoich hiszpańskich rywali, otwierając prowadzenie 7: 1, które pomimo mini powrotu okazało się zbyt trudne dla ich hiszpańskich rywali przeciwnicy.

Dzięki aktualnym rankingom EuroTour decydującym o wyborze drużyn grających w dowolnym momencie trwania imprezy, regularny hiszpański duet Francisco Sanchez-Ruiz oraz Davida Alkaide’a musiał przegapić finał, ponieważ obaj reprezentowali Europę w Mosconi Cup. To pozwoliło José Alberto Delgado i Jonas Souto, aby wejść na główną scenę w finale. Jednak mimo tego, że próbowali odwrócić losy meczu w środku, nie mieli wystarczająco dużo w zbiorniku, aby zdenerwować Polaków.

Po powrocie z World 8-Ball na Karaibach w środę istniała szansa, że ​​zmęczenie mogło odegrać pewną rolę.

Szewczyk skomentował: „Byliśmy świadomi, że zmęczenie może być tutaj czynnikiem, ale zarówno ja, jak i Wiktor jesteśmy dość doświadczeni. Wiemy, czego spodziewać się po naszych organizmach i mentalnej grze, a do finału byliśmy najlepiej przygotowani.

„Nigdy nie widzisz, że to jest zamknięte, dopóki się nie skończy, ale byliśmy bardzo szczęśliwi, że prowadziliśmy 7-1. Zauważyliśmy również różnicę w przerwie, która zawsze daje dodatkową pewność siebie. Nawet jeśli ukradną kilka stojaków, wiesz, że będzie im trudniej pozbierać stojaki, gdy masz przewagę przełamania.

Sama gra obejmowała całą Polskę. Przerwa działała na ich korzyść, podczas gdy Hiszpanie załamywali się i prowadzili 5:0, a następnie 7:1, co wydawało się nie do pokonania dla Delgado i Souto. Jednak okopali się i walczyli z powrotem do 7-5, aby dać sobie promyk nadziei.

To miał być ich ostatni wkład, ponieważ polski duet ostatecznie wyszedł na prowadzenie, wygrywając 11-5.

Dla Zielińskiego, po rozdzierającej serce porażce w Światowych Finałach 8-Ball na początku tego tygodnia, był to jeden w Kolumnie Zwycięstwa. Jestem przekonany, że nam się udało, więc cieszę się, że mi i Wojciechowi udało się wygrać .

„Będzie trudno dostać się do zespołu w przyszłym roku, ponieważ będę bronił dwóch pierwszych miejsc z rzędu, a potem trzeciego miejsca, więc nie będzie łatwo i jestem pewien, że inni polscy gracze poradzą sobie dobrze. Mamy wielu świetnych zawodników, więc miałem szczęście grać cały czas z Wojciechem – dodał.

Pierluigi Longoni z Longoni Cues był pod ręką, aby wręczyć trofeum zwycięzcom i potwierdził, że Longoni 9-Ball League powróci w przyszłym roku, zaczynając od lutowej inauguracyjnej imprezy Euro Tour w Tallinie w Estonii.

Przejdź do wątku

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *