Liga Narodów: Niemcy znowu bez zwycięstwa, dobra postawa Szwajcarów

Niemcy dominowały od początku i strzelały więcej bramek. Pierwszą w siódmej minucie zmarnował Leroy Sane, który pokazał niezłą indywidualną akcję. Jego strzał obronił bramkarz rywala Yann Sommer. Jednak 31-latek skapitulował siedem minut później. Ilkay Gundogan pokonał go z dystansu świetnym strzałem. Szwajcar próbował szybko zareagować dzięki Renato Steffenowi, ale jego strzał obronił Bernd Leno. Timo Werner również przegapił świetną okazję w 38. minucie. 24-latek świetnie podał od Robina Gosensa, ale po jego strzale piłka przeleciała nad poprzeczką. Przed przerwą gospodarze mieli okazję wyrównać. Jednak w słupek trafił Haris Seferović.

Po przerwie Niemcy szybko próbowali zwiększyć przewagę. W sprzyjającej sytuacji Julian Draxler popełnił jednak błąd. Silvan Widmer nie popełnił błędu, ale wyrównał w 58. minucie. 27-latek skorzystał z podania Brel Embolo, który kilka minut później musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Potem obie drużyny znacznie zwolniły. Niemcy długo próbowali utrzymać piłkę, ale nie mogli zagrozić bramce przeciwnika. Wynik 1-1 utrzymał się do końca meczu.

Tym samym wynikiem zakończył się mecz Malta-Łotwa. W grze między Serbami a Turkami pozostał bezbramkowy remis. Reprezentacja Grecji pokonała Kosowo 2: 1. Limnios i Siovas strzelili gole dla gości, a Berisha dla gospodarzy.

Szwajcaria – Niemcy 1: 1 (0: 1)

Bramki: Widmer (58) – Gundogan (14)

READ  Powiernicy Canfield słyszą obawy dotyczące jeleni | Wiadomości, sport, praca

Serbia 0-0 Turcja (0: 0)

Kosowo 1-2 Grecja (0: 1)

Bramki: Berisha (82) – Limnios (2), Siovas (51)

Malta 1-1 Łotwa (1: 1)

Bramki: Nwoko (15) – Guillaumier (25)