Connect with us

Sport

Polski mistrz świata Fajdek unika latania po dwukrotnej utracie sprzętu

Published

on

Polski mistrz świata Fajdek unika latania po dwukrotnej utracie sprzętu

16.07.2022; Eugene, Oregon, USA; Paweł Fajdek (POL) świętuje zwycięstwo z młotem rzutem 268-11 (81,98 m) podczas Mistrzostw Świata Oregon 22 IAAF na Hayward Field. / Kirby Lee-USA DZIŚ Sport/Zdjęcie pliku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Paweł Fajdek, brązowy medalista olimpijski Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, pojedzie do Monachium samochodem na Mistrzostwa Europy w tym miesiącu, ponieważ pięciokrotny mistrz świata desperacko stara się nie stracić swojego zestawu samolotem po raz trzeci.

„Po ostatnich wpadkach wolałbym wybrać nieco bezpieczniejszy środek transportu” – powiedział Fajdek polskiej agencji informacyjnej Sportowe Fakty.

Fajdek brał udział w Mistrzostwach Świata IAAF 2022, które odbyły się w Eugene w stanie Oregon, bez swojego ulubionego sprzętu, ale to nie powstrzymało go przed zdobyciem piątego z rzędu złotego medalu na tych zawodach.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Cenny ładunek zaginął podczas lotu poprzedzającego międzynarodowe wydarzenie we francuskim mieście Sotteville na początku lipca, na które Fajdek nie mógł przybyć, ponieważ jego sprzęt nie został odnaleziony.

33-latek po raz drugi nie mógł odebrać bagażu w locie powrotnym do Polski po mundialu. Otrzymał sprawę tydzień później, ale okazało się, że jego sprzęt został prawdopodobnie zniszczony przez wodę, prawdopodobnie deszcz.

Inni polscy sportowcy wracający z flagowej światowej imprezy również napotkali ten sam problem w drodze do domu.

„Mam nadzieję, że pozostali zawodnicy, którzy wybrali latanie, będą mieli więcej szczęścia niż mieli ostatnio” – dodał.

Reportaż Silvii Recchimuzzi w Gdańsku Montaż: Shri Navaratnam

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *