Connect with us

technologia

LG Wing, którego możesz dotknąć: pierwsze wrażenia z nowego smartfona z dwoma ekranami od LG

Published

on

Skrzydło LG może być najdzikszym smartfonem w 2020 roku – co mówi coś, biorąc pod uwagę ogromną gamę telefonów wydanych w tym roku. Ale pomimo tego wyjątkowego projektu, po spędzeniu trochę czasu z rzeczywistym sprzętem i oprogramowaniem, podejrzewam, że LG rzeczywiście coś robi ze swoim podejściem do Winga.

Pokazane tutaj urządzenie nie jest ostatecznym sprzętem ani oprogramowaniem – spodziewaj się pełnej recenzji Krawędź później – a LG nie podało ceny ani daty wydania, co jest dużym znakiem zapytania dla każdego urządzenia. Ale jeśli chodzi o zdecydowanie urządzenie pierwszej generacji, jestem naprawdę pod wrażeniem polskiego LG, który osiągnął dzięki Wing.

Jest zaskakująco cienki jak na urządzenie z drugim ekranem – niektórzy członkowie rodziny, których to pokazałem, nawet nie zauważyli, że na pierwszy rzut oka jest coś niezwykłego. Zawias obrotowy jest fantastyczny. Otwiera się satysfakcjonującym dźwiękiem „snick” i zamyka wyraźnym przyciskiem. Wszystko jest po prostu wystarczająco obciążone sprężyną, aby czuć się bez wysiłku.

Było wiele składanych urządzeń z dwoma ekranami, które próbowały dodać dodatkową przestrzeń na ekranie – w tym urządzenia firmy LG – z nieporęcznymi gablotami lub niezgrabnymi zawiasami. Największym osiągnięciem Winga może być to, że po odchyleniu górnego ekranu wygląda i wygląda jak zwykły smartfon, choć duży, ponieważ jest to 6,8-calowy wyświetlacz 20,5: 9. dzieje.

Jednak rozłóż ten ekran i wszystko się zmieni. Główny wyświetlacz przełącza się na listę ulubionych aplikacji, które o nich przypominają Stary interfejs użytkownika Apple Cover FlowDolny wyświetlacz przedstawia osłabioną wersję klasycznego ekranu głównego Androida. Aplikacje można uruchamiać na dowolnym ekranie, a nawet można ustawić parowanie za pomocą jednego skrótu (np. Aby uruchomić Mapy Google na jednym ekranie, a aplikację Muzyka na drugim).

Aplikacje działają skutecznie w Wing na dwa sposoby: albo w „trybie zaawansowanym”, w którym zawartość pojedynczej aplikacji jest podzielona na oba wyświetlacze, albo po prostu uruchamiając dwie aplikacje obok siebie. W aplikacjach w trybie zaawansowanym LG prezentuje kreatywność Winga, a drugi mniejszy wyświetlacz ma przyciski sterowania multimediami i sterowanie jasnością dla aplikacji YouTube lub wyświetla elementy sterujące aparatu, podczas gdy główny wyświetlacz jest używany jako ogromny, niezakłócony wizjer lub w być może najdziwniejszej implementacji, jednym Aplikacja do robienia notatek odwraca telefon do góry nogami i używa głównego wyświetlacza jako ogromnej, pełnowymiarowej klawiatury, podczas gdy na mniejszym ekranie wyświetlany jest wpisywany tekst.

Uruchamianie dwóch aplikacji jednocześnie przypomina bardziej zwykły przypadek użycia Winga – przynajmniej w porównaniu z innymi urządzeniami z dwoma ekranami. Ale LG pomyślał o tym W jaki sposób Będziesz używać tych aplikacji. Możesz trzymać telefon w orientacji poziomej, którą firma LG podkreślała w większości swoich promocji. Ale możesz też utrzymać go w bardziej tradycyjnym trybie portretowym z dodatkowym ekranem wystającym z boku, co jest prawie ciekawsze jako pomysł na codzienne użytkowanie.

LG używa również nowego „trybu Gimbal”, który wykorzystuje specjalny ultraszerokokątny aparat z nowym systemem stabilizacji „Hexa-Motion”. To sprytny pomysł na papierze, używając drugiego ekranu jako połączenia rączki i elementów sterujących gimbalem, ale musimy poświęcić trochę więcej czasu na ocenę. To kreatywny pomysł, zwłaszcza coś, co można powiedzieć o większości fortepianów.

Nie mogę powiedzieć, czy LG Wing odniesie sukces. Wciąż istnieje kilka błędów oprogramowania do naprawienia, a przy nieznanej cenie trudno powiedzieć, czy konsumenci lub programiści są skłonni podjąć ryzyko za tak niesprawdzony projekt. Ale przynajmniej LG udowodniło, że jest skłonne eksperymentować z tym, co potrafi telefon i jak wygląda, a to bardzo zachęcające.

READ  Intel sprawia, że ​​komputery PC, które komunikują się z telewizorami i smartwatchami, są atutem Evo
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.