Connect with us

technologia

L & T zabezpiecza zamówienie na budowę elektrowni słonecznej o mocy 1,5 GW w Arabii Saudyjskiej, Energy News, ET EnergyWorld

Published

on

New Delhi: Larsen & Toubro (L&T) ogłosiło w piątek, że jego oddział energii odnawialnej otrzymał zamówienie na budowę elektrowni słonecznej o mocy 1,5 gigawata (GW) w prowincji Rijad w Arabii Saudyjskiej.

Dodał, że projekt będzie największą instalacją solarną w Arabii Saudyjskiej z podpisaną umową na zakup energii i jedną z największych tego typu instalacji na świecie.

Zamówienie przyszło od konsorcjum ACWA Power i Water and Electricity Holding Company – spółki zależnej Public Investments Fund (PIF) w Arabii Saudyjskiej – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Projekt obejmuje 30,8 kilometrów kwadratowych terenu, na którym można umieścić moduły fotowoltaiczne PV o mocy 1,5 GW wraz z powiązanymi jednoosiowymi urządzeniami śledzącymi i falownikami.

„L&T pracuje również nad możliwymi rozwiązaniami dla technologii wychwytywania i przechowywania zielonego wodoru i węgla. Zabezpieczenie tego projektu jest ważnym kamieniem milowym na naszej drodze do czystej i zielonej energii, aby stawić czoła kryzysowi klimatycznemu, przed którym stoi świat ”- powiedział SN Subrahmanyan, dyrektor generalny i dyrektor generalny L&T.

Jak podano w komunikacie prasowym, projekt ten został przyznany MTP w ramach Narodowego Programu Energii Odnawialnej w Arabii Saudyjskiej.

Śledź nas i połącz się z nami na , Facebook, Linkedin

READ  Plan zamknięcia polskiej kopalni postępuje zgodnie z porozumieniem związkowym
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *