Connect with us

Sport

Kota bokserka, która przekonała swoich rodziców do rezygnacji z przygotowań do IIT i sięgnięcia po rękawice bokserskie

Published

on

Młodszy bokser liczy na zdobycie złota na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Polsce

Kota jest kolebką instytutów szkoleniowych IIT (Indian Institute of Technology). W każdym zakątku tego małego miasteczka Rajashthan powstały ośrodki szkoleniowe i domy nauki. Aspiranci z całych Indii asymilują się tutaj, aby spełnić niespełnione marzenia swoich rodziców, by walczyć o miejsce w wiodącym indyjskim instytucie inżynieryjnym.

Nie było więc zaskoczeniem, że urodzony w Kocie bokser Arundhati ChoudharyOjciec chciał, żeby zrezygnowała ze sportu i zapisała się do takiego instytutu. To, co ją komplikowało, to fakt, że była dobra w nauce i rzeczywiście genialna z matematyki.

„”IIT Karna Hai (Musisz zostać przyjęty do IIT). Otóż ​​to. „Tak powiedział ojciec Arundhati, gdy powiedziała zakłopotana, że ​​chce kariery sportowej.

W tamtym czasie nie interesowała się nawet boksem. Jej pierwszą miłością była koszykówka. Była w tym dobra i grała nawet na poziomie stanowym.

„Prawie się poddałem. Pewnego dnia zacząłem płakać do mamy i nalegałem, że chcę uprawiać sport. Uczucie osiągania czegoś na parkiecie jest dla mnie bardzo motywujące” – wyjaśnił bokser Kanał Olimpijski.

Po wielu namowach jej matce udało się przekonać ojca, aby pozwolił Arundhati uprawiać sport w tym samym czasie, co jej studia.

„Ale potem mój ojciec powiedział, że musisz wybrać jeden sport. Boks zrobił na mnie wrażenie przede wszystkim dlatego, że jest sportem, który pozwoliłby mi pokonać przeciwnika. Chciałem walczyć.

„Byłem chłopcem w szkole i jeśli ktoś zrobiłby coś niezwykłego, biłbym go. Nie mogłem znieść żadnych bzdur. Mój tata ostrzegł mnie, że mogę stracić zęby, a moja twarz może zostać oszpecona podczas boksu. Odpowiedziałem że ja zrobię jej to samo. On tylko się zaśmiał z mojej odpowiedzi – powiedziała.

Pierwszą przeszkodą był jednak brak trenera boksu w Kocie. Po wielu trudach trafiła na Ashoka Goutama, trenera Wushu. Niemniej jednak rozpoczęła z nim trening.

READ  Drużyna Polski przed Mistrzostwami Świata U20, medale oka

„Rano zacząłem trenować o 4:30. Po powrocie ze szkoły zacząłem ponownie trenować. byłem młody (To było jak pasja). „

W 10 klasie została wybrana do obozu narodowego. Przed egzaminami komisyjnymi uczyła się tylko 12 dni i zdała pierwszą klasę. A w swoich pierwszych juniorach zdobyła złoto, a nawet otrzymała nagrodę dla najlepszego boksera.

„Mój trener pracował ciężej ode mnie. Oglądał filmy o boksie, a potem mnie uczył. Kiedy patrzyłem na jego wysiłki, stałem się bardziej zmotywowany”.

Arundhati Choudhary

Nie musiała patrzeć wstecz po zdobyciu pierwszego złota w turnieju Rodacy. Wykonując Khelo India GamesPrzez trzy lata z rzędu zdobywała złoto i wyrobiła sobie markę w kraju w kategorii 69 kg. Zdobył złoto na swoim pierwszym międzynarodowym turnieju na Ukrainie.

„Jestem agresywnym bokserem. W moim pierwszym meczu międzynarodowym sędzia musiał zatrzymać się w pierwszej rundzie. W drugiej walce byłem zaskoczony, że nie poddała się po pierwszej rundzie. Po przerwie zacząłem uderzając ją w lewo i w prawo i widząc, jak trener rzuca ręcznikiem. W Serbii mogła walczyć tylko przez 20 sekund. „

Ale w lipcu 2018 roku doznała kontuzji, która zagroziła jej karierze bokserskiej.

„Po Khelo India wróciłem do domu. Było kilku miejscowych bokserów, którzy byli bardzo konserwatywni i nie lubili boksu dziewcząt. Pewnego dnia podczas treningu ktoś uderzył mnie tak mocno, że straciłem przytomność. Uderzył mnie mocno. To był jeden bardzo dotkliwy uraz głowy i musiałem pozostać w szpitalu przez miesiąc. Sir powiedział mu, żeby nie był agresywny, a kiedy pan odebrał telefon, skorzystał z okazji. Został wyrzucony wkrótce potem. „

Przerwy w dostawie prądu były dla nich na porządku dziennym. Często upadała, uderzając w worek treningowy. Miała się poddać.

„Ale po raz kolejny mój trener przyszedł mi na ratunek. Kiedy leki przestały działać, zwróciłem się do ajurwedy według jego uznania. Stopniowo całkowicie wyzdrowiałem. Ale ból wracał. Przy ringu byli lekarze i wiele razy po tym, jak byłem w szpitalu wszedłem na ring ”.

Chociaż nie była najlepsza, zdobyła brązowy medal ASBC Młodzieżowe Mistrzostwa Azji Mężczyzn i Kobiet Mongolii Ale Arundhati uważa, że ​​poradziłaby sobie znacznie lepiej, gdyby była doskonale wysportowana.

Podczas blokady skupiła się na koordynacji dłoni i stóp. Ponadto zapewniło jej idealne okno na powrót do pełnej wersji siebie po pełnym wyzdrowieniu z kontuzji.

„Dałem z siebie wszystko na treningach, aby móc wrócić silnym. Nawet główny trener przyznał, że poprawiłem się. Trenowałem rano i wieczorem podczas lockdownu. Podczas egzaminów na desce trenowałem także wieczorami”.

Jej wysiłki zaowocowały zdobyciem złota Turniej pereł Adriatyku w Czarnogórze. A teraz skupiła się na tym AIBA World Youth Boxing Championship która ma się odbyć w Polsce od 10 kwietnia.

„Chcę złota. Przed ASBC modliłem się tylko do Boga, żebym w porę wyzdrowiał po kontuzji. ​​Teraz rzadko walczę w Polsce. Nie ma lepszego uczucia na świecie niż doskonały nokaut z pełną siłą.” „

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.