Connect with us

Świat

Zjednoczone Emiraty Arabskie nie przedstawiły żadnych dowodów na to, że księżniczka Latifa żyje, mówi ONZ | Dubai

Published

on

ONZ tak mówi Zjednoczone Emiraty Arabskie nie dostarczył przekonujących dowodów na to, że Sheikha Latifa bint Mohammed al-Maktoum – zaginiona córka władcy Dubaju, ostatnio widziana pod koniec 2018 roku – wciąż żyje.

Zjednoczone Emiraty Arabskie poinformowały w zeszłym miesiącu, że księżniczką Latifą opiekują się członkowie rodziny i lekarze w domu.

Biuro Praw Człowieka ONZ wielokrotnie o to prosiło Dubai Dostarczyć Latifie „dowód życia”, prośbę brytyjskiego ministra spraw zagranicznych Dominica Raaba i innych zachodnich rządów.

W piątek rzeczniczka ONZ Marta Hurtado poinformowała w Genewie, że Zjednoczone Emiraty Arabskie nie odpowiedziały na jej prośbę lub nie wyjaśniły warunków, w jakich Latifa była przetrzymywana.

„Nie mamy żadnych dowodów życia i chcemy, aby były one wyraźnie przekonujące, że ona żyje. Naszym pierwszym zmartwieniem jest oczywiście upewnienie się, że nadal żyje ”- powiedział Hurtado.

Wysocy rangą urzędnicy ONZ poprosili o spotkanie z ambasadorem ZEA w Genewie via Latifa, co zostało uzgodnione w zasadzie, powiedział Hurtado. Dodała, że ​​ONZ również zamierza poruszyć sprawę Latify starsza siostra Shamsaktóry został porwany z ulic Cambridge w 2000 roku.

Wzrosły obawy o los 35-letniej Latify Filmy zostały nakręcone w którym twierdziła, że ​​jej dwór został „zamieniony w więzienie”.

Latifa twierdziła, że ​​została zatrzymana w willi po próbie ucieczki w 2018 roku, podczas której przedostała się do sąsiedniego Omanu i zabrała skuter wodny na jacht na wodach międzynarodowych. Z dwoma przyjaciółmi udało jej się dotrzeć do zachodniego wybrzeża Indii, zanim odkryła, że ​​ścigał ją inny statek i odkryła ją indyjska straż przybrzeżna.

Po ośmiu dniach na morzu statek wpadł w zasadzkę indyjskich komandosów, którzy przekazali go siłom bezpieczeństwa ZEA w ramach operacji zatwierdzonej przez ich ojca. Szejk Mohammed bin Rashid al-MaktoumZgodnie z orzeczeniem śledczym z 2020 r. Wydanym przez brytyjski sąd.

Latifa nie była widziana od tamtego czasu, poza oficjalnymi zdjęciami Departamentu Stanu Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na których jadła z byłą prezydent Irlandii Mary Robinson, która później powiedziała BBC, że została „okropnie oszukana”, publicznie za rękojmię za dobro Latify.

„Wszystkie okna są zamknięte” – powiedziała księżniczka w ostatnim nagraniu. „Na zewnątrz jest pięciu policjantów, a w domu są dwie policjantki. I nie mogę nawet wyjść na zewnątrz, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza. Robię to wideo z łazienki, ponieważ to jedyny pokój z drzwiami, które mogę zamknąć. Jestem zakładnikiem. Nie jestem darmowy. Jestem zniewolony w tym więzieniu. Moje życie nie jest w moich rękach “

Według jej przyjaciół, nie słyszano jej od sześciu miesięcy.

Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Londynie stwierdziła, że ​​„relacje w mediach nie odzwierciedlają rzeczywistej sytuacji” i że opiekowała się nią w domu, przy wsparciu rodziny i pracowników służby zdrowia. „Nadal się poprawia i mamy nadzieję, że powróci do życia publicznego we właściwym czasie” – czytamy w oświadczeniu w zeszłym miesiącu.

Szejk Mohammed powiedział, że jego córka – drugie z jego dzieci, które próbowało uciec – jest pod troskliwą opieką swojej rodziny.

Jego najmłodsza żona, księżniczka Haya, opuściła Dubaj w obawie o życie po tym, jak twierdzi, że została poddana kampanii zastraszania i nękania. Orzeczenie brytyjskiego sądu w 2020 r stwierdził, że jej twierdzenia są prawdziwe na bilans prawdopodobieństw.

READ  6 Park Rangers wpadło w zasadzkę i zabiło w rezerwacie goryli w Kongo
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *