Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Kwartalne skoki zysku Portugalii Jeronimo Martins, wysoka sprzedaż w Polsce

Published

on

Kwartalne skoki zysku Portugalii Jeronimo Martins, wysoka sprzedaż w Polsce

Ludzie ustawiają się w kolejkach przed supermarketem Pingo Doce w związku z ciągłym rozprzestrzenianiem się koronawirusa (COVID-19) w centrum Lizbony w Portugalii, 19 marca 2020 r. REUTERS/Rafael Marchante

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

LIZBONA, 26 lipca (Reuters) – drugi co do wielkości sprzedawca detaliczny w Portugalii, Jeronimo Martins (JMT.LS)we wtorek poinformował o 35-procentowym wzroście dochodu netto w drugim kwartale, przy wysokiej sprzedaży na kluczowym rynku w Polsce, do czego przyczyniła się konsumpcja milionów ukraińskich uchodźców w warunkach rosnącej inflacji.

Firma odnotowała zysk netto w wysokości 173 milionów euro między kwietniem a czerwcem, który w tym roku obejmował okres świąt wielkanocnych, w porównaniu do 129 milionów euro w zeszłym roku, kiedy został dotknięty ograniczeniami COVID-19.

W oświadczeniu napisano: „W Polsce sprzedaż żywności nadal wykazywała solidny wzrost, napędzany przez wyższą inflację i wyższą inflację

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Zwiększa się głośność”.

„Działania podjęte przez rząd w celu ochrony konsumentów przed rosnącą presją na dochody rozporządzalne, w połączeniu z szerszą bazą konsumencką w związku z napływem ukraińskich uchodźców do Polski, powinny były pomóc

na tym trendzie” – powiedziała firma.

Skonsolidowana sprzedaż wzrosła o 24,5% do 6,37 mld euro w drugim kwartale roku, napędzana przez wiodącą na rynku polską sieć handlową Biedronka, której sprzedaż wzrosła o 24% do 4,45 mld euro.

Inflacja żywności w Polsce wyniosła w drugim kwartale 11,1%, wobec 8,7% w poprzednich trzech miesiącach, pomimo obniżki stawki VAT na podstawowe produkty spożywcze do zera od lutego.

Organizacja Narodów Zjednoczonych oszacowała pod koniec maja, że ​​około 3,5 miliona ludzi wyjechało z Ukrainy do Polski od czasu inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego.

READ  Polska odnotowuje w styczniu pokaźną nadwyżkę na rachunku obrotów bieżących | Artykuł

W Portugalii sieć supermarketów Pingo Doce odnotowała wzrost obrotów o 11% do 1,1 mln euro.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Reportaż Sergio Goncalvesa w Lizbonie Montaż Matthew Lewisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *