Connect with us

Gospodarka

Kurs NZDUSD pokazuje odwrotne ruchy wokół 0,6150 po pośpiechu w Polsce, obserwując sprzedaż detaliczną w USA

Published

on

Kurs NZDUSD pokazuje odwrotne ruchy wokół 0,6150 po pośpiechu w Polsce, obserwując sprzedaż detaliczną w USA
  • NZDUSD skręca w bok, ponieważ inwestorzy czekają na dalszy rozwój napięć między Rosją a Polską.
  • Ambasadorowie NATO spotykają się w środę, gdy Polska wykonuje artykuł 4 sojuszu.
  • Poprawa sprzedaży detalicznej w USA pomimo spadku inflacji wskazuje na odporność popytu detalicznego.

Para NZD/USD odnotowuje spadek zmienności wokół kluczowej przeszkody 0,6150 we wczesnej sesji azjatyckiej. Aktywa odnotowały eskalację odchylenia standardowego we wtorek po tym, jak polska gospodarka zgłosiła atak rosyjskich rebeliantów przy użyciu dwóch pocisków kasetowych. Doprowadziło to do ponownego wzrostu awersji do ryzyka, ale ogólny optymizm odzyskał blask.

Aktywo odczuło presję sprzedażową ze strony oporu przy okrągłym 0,6200 i oddało większość zysków odnotowanych na początku wtorku. Później odwrócił się w bok, ponieważ ekspansję zmienności można ujarzmić okresem jej kurczenia.

W międzyczasie, indeks dolara amerykańskiego (DXY) wycofał się ze świeżego 3-miesięcznego minimum na poziomie 105,34 do blisko 107,00 po ruchu pionowym. Oczekuje się, że niepewność związana z rosyjskim atakiem na Polskę, będącą członkiem NATO, utrzyma się jeszcze przez jakiś czas. W odpowiedzi na rosyjskie działania wojskowe polski rząd poprosił ambasadorów NATO o spotkanie w środę w celu egzekwowania artykułu 4 sojuszu, podał Reuters.

Powrót rządu USA Wiązać nadal traci wszystkie obszary wsparcia, ponieważ uczestnicy rynku nie widzą kontynuacji modelu podwyżek stóp procentowych Rezerwy Federalnej (Fed) o 75 punktów bazowych (bps). Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych spadła do 3,77% i prawdopodobnie utrzyma się na wysokim poziomie.

Stany Zjednoczone w środę sprzedaż detaliczna Dane pozostają w centrum uwagi. Dane ekonomiczne są wyższe o 0,9% w porównaniu z poprzednią publikacją 0%. Wzrost sprzedaży detalicznej pomimo spadku październikowego wskaźnika CPI wskazuje na solidny popyt gospodarstw domowych.

W międzyczasie, kiwi Byki nadal są solidne dzięki optymizmowi napędzanemu przez optymistyczne dane Business NZ PSI. Ekonomiczny Catalyst zakończył na wyższym poziomie 57,4 w porównaniu z poprzednim odczytem na poziomie 55,9%. W tym tygodniu kalendarz ekonomiczny Nowej Zelandii nie ma nic do zaoferowania, więc inwestorzy skupią się na wydarzeniach geopolitycznych w celu uzyskania dalszych wskazówek.

READ  Łukaszenka wyjaśnia próby Zachodu wciągnięcia Białorusi do wojny

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *