Connect with us

Świat

Które gliny odzyskały z SUV-a porzuconego przez przywódcę Khalistani

Published

on

Pojazd został znaleziony w opuszczonym stanie w wiosce Salema w Jalandhars Shahkot.

Amritsar:

Zdjęcie separatysty i terrorysty z Khalistanu Jarnaila Singha Bhindranwale, karabin, znalazło się wśród przedmiotów odzyskanych przez funkcjonariuszy policji w Pendżabie z SUV-a podobno skradzionego przez uciekiniera Amritpala Singha, szefa pro-Khalistańskiej grupy „Waris Punjab De”, który był w biegu. opuszczony przez ostatnie dwa dni.

Amritpal Singh chodzi z uzbrojonymi mężczyznami, a niektórzy z jego zwolenników nazywają go „Bhindranwale 2.0”.

Policja aresztowała 78 osób, w tym finansistę i ojca 30-letniego radykalnego kaznodziei. Amritpal Singh podobno uciekł na motocyklu, zostawiając samochód.

Akcja policyjna ma miejsce po tym, jak zwolennicy Amritpal starli się z funkcjonariuszami policji na posterunku policji w Ajnala na obrzeżach Amritsar w zeszłym miesiącu i zażądali uwolnienia Lovepreeta Toofana, bliskiego współpracownika Amritpala.

Jak poinformowała policja, wśród przedmiotów odzyskanych z pojazdu znajdowały się osobisty krótkofalówka, karabin, 57 naboi, miecz i dziesiątki tablic rejestracyjnych.

Ponadto SUV miał przyciemniane okulary, co jest niedozwolone.

Pojazd został znaleziony w opuszczonym stanie w wiosce Salema w Jalandhars Shahkot.

Zbiegłemu kaznodziei i niektórym jego współpracownikom postawiono nowy zarzut w związku z posiadaniem nielegalnej broni.

Policja poinformowała w sobotę, że rozpoczęto operację aresztowania Amritpala i jego zwolenników za udział w czterech sprawach karnych związanych z szerzeniem dysharmonii klasowej, usiłowaniem zabójstwa, atakami na funkcjonariuszy policji i tworzeniem niepełnosprawności w wykonywaniu przez społeczność ich obowiązków zgodnie z prawem.

READ  Wybory prezydenckie w Mołdawii. Sandu prowadzi po 90 proc. mieć rację
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *