Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Gowin i Mateusz Morawiecki w Kancelarii Prawa i Sprawiedliwości

Published

on

Około godziny 17 premier Mateusz Morawiecki opuścił Kancelarię Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Tuż po przyjeździe premiera po godzinie 15.00 z budynku wyszedł Jarosław Gowin, prezes Porozumienia, będącego częścią Zjednoczonej Prawicy. Rozmowy o przyszłości koalicji rządzącej trwają od kilku dni. W nocy z poniedziałku na wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z liderem Solidarności Polska Zbigniewem Ziobrą.

W Zjednoczonej Prawicy jest kryzys. Jest to szczególnie widoczne między PiS a Solidarną Polską. Poniedziałkowe popołudnie w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości Członkowie kierownictwa partii dyskutowali o przyszłości koalicji rządzącej. W nocy od poniedziałku do wtorku Odbyło się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą.

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się we wtorek w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Pojawił się po 15:00 i opuścił budynek około 17:00.

Wcześniej, przed godziną 14, na Nowogrodzką przyjechał prezes porozumienia Jarosław Gowin, ale – jak zaznaczył reporter TVN24 – tuż po pojawieniu się tam szefa rządu opuścił siedzibę PiS.

Przeczytaj także: Rzeczniczka PiS: Kaczyński przedstawił Ziobrze warunki kontynuacji koalicji

Gowin przyjechał do siedziby PiSTVN24

Jarosław Gowin przybył na NowogrodzkąTVN24

„Fakt” poinformował, że premier Mateusz Morawiecki i Gowin spotkali się we wtorek wieczorem. Spotkanie to odbyło się w rządowym kompleksie Willi Parkowej w Warszawie przy ulicy Bacciarelego, gdzie rozmawiali ze sobą Ziobro i Kaczyński.

CZYTAĆ: Kryzys w obozie rządzącym. Kto gra z kim i po co? >>>

Napięcie w Zjednoczonej PrawicyTVN24

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy

Trwający kryzys w Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie) jest bezpośrednio związany z brakiem porozumienia między koalicjantami co do stanowiska w sprawie ustawy o dobrostanie zwierząt oraz projektu ustawy o tzw. Bezkarności urzędników. Głosowanie nad projektem ustawy znoszącej odpowiedzialność urzędników za działania w kontekście epidemii zostało usunięte z porządku obrad parlamentarnych 17 września.

Mimo wprowadzenia dyscypliny klubowej podczas głosowania parlamentarnego, 38 członków Klubu PiS, w tym wszyscy członkowie Solidarności Polska i dwóch z porozumienia, poparło ustawę o dobrostanie zwierząt. Piętnastu innych członków partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu. Głosy na „nie” oddali m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (PiS) i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (SP).

Główne źródło zdjęć: TVN24

READ  Rekord Polski w walce z LGBTQ + przyćmiewa zwycięstwo olimpijskie - POLITICO
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.