Connect with us

Najważniejsze wiadomości

KRRiT dzwoni do TVP na zamówienie. Chodzi o „ukryte komunikaty handlowe” w „Wiadomościach”

Published

on

KRRiT dzwoni do TVP na zamówienie.  Chodzi o „ukryte komunikaty handlowe” w „Wiadomościach”

– Zamknięte szkoły, instytucje kultury. Na czas epidemia koronawirusa, powinniśmy zostać w domu. Filmy, seriale, koncerty, ale także programy edukacyjne: to wszystko w Telewizji Polskiej, a także w Internecie, na TVP VOD. Szykuje się weekend z gwiazdami, będzie muzyczny, taneczny, a dziś premierą będzie nowy program „Osiem bajecznych” – powiedziała Danuta Holecka, prowadząca „Wiadomości” TVP w edycji wyemitowanej 20 marca.

W materiale „Oferta specjalna TVP na czas Kwarantanna„oprócz” Osiem wspaniałych „były reklamy m.in. porannej gimnastyki w” Pytaniu na śniadanie „, programu tanecznego” Taniec, taniec, taniec „, muzyki” Szansa na sukces „. Opole 2020” oraz rozrywka „To był rok!”.

Nie zabrakło również informacji o bajkach dla dzieci w TVP ABC oraz specjalnym kanale w TVP Kultura. Widzów „Wiadomości” zachęcono także do obejrzenia powtórki z koncertu „Za zdrowie pań!”

ZOBACZ TEŻ: KRRiT krytykuje TVP, że konkurenci Dudy są mniej pokazywani niż gwiazdy disco polo. Mamy treść listu >>>

KRRIT: Doszło do naruszenia normy prawnej

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeanalizowała marcowe wydanie „Wiadomości” i stwierdziła, że ​​doszło do „naruszenia normy prawnej” zawartej w ustawie o radiofonii i telewizji. Prawo stanowi, że „ukryte przekazy handlowe są zabronione” i „usługi informacyjne nie mogą być przerywane w celu nadawania reklam lub telezakupów”.

Jak stwierdził przewodniczący KRR Witold Kołodziejski w liście z 24 lipca, do którego dotarł portal Gazeta.pl, TVP „przerwała” 20 marca emisję „Wiadomości” i promowała własne programy i serwisy. Kołodziejski wezwał Telewizję Polską do „zaprzestania nadawania ukrytych komunikatów reklamowych” i „przerwania w celu nadawania tych komunikatów serwisów informacyjnych”.

Obejrzyj wideo
Pandemia trwa, a wakacje dobiegają końca. Uczniowie mają wrócić do szkoły

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *