Connect with us

Nauka

Kristen Dahlgren z NBC mówi, że utrata czucia w klatce piersiowej jest „ ciągłym przypomnieniem ” jej mastektomii

Published

on

Po ośmiu rundach chemioterapii, 25 rundach radioterapii i mastektomii Kristen Dahlgren jest zachwycona mieć remisję na raka piersi. Ale była zaskoczona tym, co okazało się jednym z „najtrudniejszych” skutków ubocznych jej mastektomii – utrata czucia w klatce piersiowej.kobieta w niebieskiej koszuli: Nathan Congleton / NBCU Photo Bank / NBCUniversal via Getty Kristen Dahlgren


© Dostarczone przez ludzi
Nathan Congleton / NBCU Photo Bank / NBCUniversal za pośrednictwem Getty Kristen Dahlgren

Korespondentka NBC, która ogłosiła w kwietniu, że jest teraz wolna od raka, powiedziała, że ​​drętwienie w klatce piersiowej jest „stałym przypomnieniem” jej męki.

„Na razie życie wróciło do normy i staram się cieszyć każdą sekundą” – napisał 47-letni Dahlgren w eseju dla Dzisiaj o jej leczeniu i wyzdrowieniu. „Jest jednak ciągłe przypomnienie tego, przez co przeszedłem i co jeszcze nadejdzie. Uderza mnie za każdym razem, gdy biorę głęboki oddech lub się przytulam, a zwłaszcza gdy moja córka kładzie głowę na mojej piersi. Wtedy naprawdę „czuję”, jakie żniwo zebrał rak piersi. To jednocześnie dyskomfort i drętwienie ”.kobieta w czarnej koszuli: Kristen Dahlgren


© Nathan Congleton / NBCU Photo Bank / NBCUniversal przez Getty
Kristen Dahlgren

ZWIĄZANE Z: NBC News 'Kristen Dahlgren wykryła raka piersi po zgłoszeniu rzadkich objawów

Wideo: Dr 90210 Pacjent Mikki ma nadzieję, że dr Michelle Lee może dać jej powód do uśmiechu (E!)

„Ze wszystkich skutków ubocznych leczenia to może być dla mnie najtrudniejsze”.

Dahlgren, która odkryła raka piersi we wrześniu 2019 roku po tym, jak zgłosiła niezwykłe objawy choroby, a następnie sama zauważyła objawy, powiedziała, że ​​nie był to problem, którego nigdy się nie spodziewała.

„Przed rakiem piersi nigdy nie zdawałam sobie sprawy, że kobiety po mastektomii tracą czucie w klatce piersiowej. Ma to oczywiście sens – skoro nerwy są przecinane podczas operacji – ale nie jest to coś, o czym się często mówi ”- powiedziała. „W końcu najważniejszą rzeczą w operacji jest usunięcie wszystkich nowotworów i uratowanie życia. Więc odrętwienie to coś, o czym myślałem, że będę musiał po prostu żyć ”.

ZWIĄZANE Z: Korespondentka NBC Kristen Dahlgren ujawnia, że ​​jest wolna od raka po 8 rundach chemioterapii

Dahlgren zapytała, czy kiedykolwiek odzyska uczucie w klatce piersiowej, a chirurdzy plastyczni powiedzieli, że to jeszcze niemożliwe. Ale znalazła również jednego chirurga, dr Constance Chen, który przeprowadza rekonstrukcję „płatową” w celu ponownego połączenia nerwów w klatce piersiowej, z zachęcającymi wynikami – jeden z pacjentów powiedział, że w jej klatce piersiowej czuje się w 80%.

POWIĄZANE WIDEO: Reporter wiadomości odkrywa, że ​​ma raka po tym, jak widz zauważył objawy podczas transmisji

Dahlgren przejdzie rekonstrukcję z dr Chen jeszcze w tym roku i chociaż chirurg ostrzegł, że „nie ma żadnych gwarancji”, ma nadzieję na podobne wyniki.

„Naprawdę chciałabym po prostu poczuć przytulenie – albo moją małą dziewczynkę przytuloną do mnie na kanapie” – powiedziała. „Jeśli to nie zadziała, życie z pewnością toczy się dalej, ale jak to często bywało w minionym roku, na razie mam nadzieję”.

Kontynuuj czytanie

READ  Zrozumienie, dlaczego ludzie odmawiają lub opóźniają szczepienie w nieskończoność

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *