Connect with us

Gospodarka

Korzyści Citigroup za I kwartał | PYMNTS.com

Published

on

Citigroup odnotowała wyższe niż oczekiwano zyski w wysokości 7,9 mld USD, czyli 3,62 USD na akcję w pierwszym kwartale tego roku, w porównaniu do 2,5 mld USD rok wcześniej lub 1,05 USD na akcję.

Trzeci co do wielkości bank w USA, podał również Citi w swoim Raport wyników że zamyka większość bankowości konsumenckiej na 13 rynkach w Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie. Zamiast tego Citi skoncentruje się na zarządzaniu majątkiem „i firmach współpracujących z klientami korporacyjnymi w Azji” – powiedział dyrektor generalny Citi Jane Fraser.

Fraser, który przejął zarządzanie w marcu, powiedział, że bank opuszcza firmy konsumenckie w Australii, Bahrajnie, Chinach, Indiach, Indonezji, Korei, Malezji, Filipinach, Polsce, Rosji, Tajwanie, Tajlandii i Wietnamie.

„Rok rozpoczął się lepiej niż oczekiwano i optymistycznie patrzymy na makro Okolica. Jesteśmy zdeterminowani, aby służyć naszym klientom poprzez odbudowę i pozycjonowanie banku na okres trwałego wzrostu ”- powiedziała.

„Osiągnęliśmy rekordowy wynik dzięki poprawie perspektyw gospodarczych, wynikającej z dobrych wyników w naszej grupie klientów instytucjonalnych oraz znacznego zwolnienia z rezerw na straty kredytowe. Podczas gdy globalne przychody z bankowości konsumenckiej spadły z kwartału na kwartał w wyniku pandemii, jest to najzdrowsze, jakie widzieliśmy, gdy konsument wyszedł z niedawnego kryzysu ”- powiedział Fraser.

Zyski Citigroup w pierwszym kwartale przekroczyły oczekiwania analityków i chociaż przychody spadły o 7% do 19,3 mld USD, nadal były powyżej prognoz analityków na poziomie 18,8 mld USD. Pod względem zysków analitycy z Wall Street spodziewali się wzrostu do 2,60 USD na akcję, według Refinitiv CNBC.

Powyżej prognoz wypadł również opublikowany w styczniu raport wyników banku za IV kwartał 2020 roku. Zysk spadł o 7 procent do 4,63 miliarda dolarów, czyli 2,08 dolarów na akcję. Analitycy spodziewali się spadku do 1,34 dolara na akcję. Przychody spadły o 10 procent do 16,7 miliarda dolarów, podczas gdy ekonomiści spodziewali się spadku do 16,5 miliarda dolarów.

READ  Hiszpański międzynarodowy koncern Ferrovial 25 000 pracowników oddział w Polsce

Manish Kohli, globalny dyrektor ds. Płatności i roszczeń w Citi, powiedział w marcu, że popyt cyfrowy na usługi bankowe spowodowany pandemią będzie kontynuowany. W rozmowie z Karen Webster z PYMNTS powiedział, że banki wielkości i zakresu Citi mają teraz do czynienia z obsługą klientów korporacyjnych poza zakłóceniami.

——————————

NOWE BADANIE PYMNTS: BANKOWOŚĆ OTWARTA 2021

O badaniu: Oferty płatności w ramach otwartej bankowości istnieją na niektórych rynkach od 2018 r., Ale pandemia skłoniła wielu konsumentów do wypróbowania tych rozwiązań po raz pierwszy – i nie ma odwrotu. W raporcie Open Banking, PYMNTS analizuje rozwój otwartej bankowości, ponieważ akceptanci i dostawcy usług płatniczych na całym świecie korzystają z takich opcji, aby oferować bezpieczne i bezproblemowe płatności między kontami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *