Connect with us

Świat

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Rząd zmienia zdanie na temat zasłon w szkołach

Published

on

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił we wtorek wieczorem, że studenci w Anglii na obszarach, na których wprowadzono dodatkowe ograniczenia z powodu epidemii COVID-19, będą musieli zakrywać twarze na korytarzach i innych wspólnych obszarach.

Uczniowie szkół średnich w Anglii są zobowiązani do zakrywania twarzy na korytarzach i innych obszarach wspólnych, gdy placówka znajduje się na obszarach objętych dodatkowymi ograniczeniami. Dyrektorzy pozostałych szkół średnich mogą dowolnie decydować, czy zasłona na twarz jest obowiązkowa. W obu przypadkach wytyczne dotyczą tylko korytarzy i innych wspólnych obszarów, a nie sal lekcyjnych.

– Naszym priorytetem jest bezpieczny powrót dzieci do szkoły. Na każdym etapie słuchaliśmy najnowszych porad medycznych i naukowych. Z tego powodu zdecydowaliśmy się skorzystać z nowej Rady Światowej Organizacji Zdrowia – podkreślił brytyjski minister edukacji Gavin Williamson.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Studenci w Anglii są zobowiązani do zakrywania twarzy na korytarzach i innych częściach wspólnychVALDRIN XHEMAJ / PAP / EPA

– W lokalnych izbach zatrzymań dzieci powyżej siódmej klasy powinny zakrywać twarze w częściach wspólnych. Szkoły nie wymagają masek na twarz poza tymi strefami, chociaż szkoły mogą podejmować działania, jeśli uznają to za stosowne w ich szczególnych okolicznościach. Mam nadzieję, że te kroki zapewnią rodzicom, uczniom i nauczycielom dodatkowe poczucie bezpieczeństwa – dodał.

W rezultacie rząd Wielkiej Brytanii zmienił zdanie na temat maskowania twarzy w szkołach, ponieważ dotychczasowe wytyczne rządowe stwierdzały, że maskowanie nie jest wymagane od uczniów. Jednak rząd znalazł się pod presją szkół i organizacji nauczycielskich, zwłaszcza po tym, jak rząd szkocki ogłosił decyzję we wtorek rano. Od przyszłego poniedziałku zakrywanie twarzy będzie obowiązkowe we wszystkich szkołach średnich na korytarzach i innych miejscach publicznych, a także w szkolnych autobusach.

Następnie podobną decyzję zapowiedział rząd Irlandii Północnej, chociaż ten przypadek jest raczej zaleceniem niż nakazem. Rząd walijski ogłosił, że ogłosi decyzję w środę, ale należy się spodziewać, że będzie to przynajmniej rekomendacja dotycząca zasięgu.

W ubiegły weekend Światowa Organizacja Zdrowia zrewidowała swoje wytyczne i ogłosiła, że ​​dzieci powyżej 12 roku życia powinny również zakrywać twarze, jeśli nie są w stanie utrzymać zalecanego dystansu społecznego.

CORONAVIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RELACJA TVN24.PL >>>

W Wielkiej Brytanii w kilku miastach obowiązują dodatkowe ograniczenia z powodu koronawirusaWILL OLIVER / PAP / EPA

Różne zasady w różnych częściach Wielkiej Brytanii

Zalecenia rządu brytyjskiego dotyczące edukacji mają zastosowanie tylko do szkół w Anglii, podczas gdy w pozostałej części Wielkiej Brytanii za edukację odpowiadają władze regionalne. Inne są również daty rozpoczęcia roku szkolnego.

W Szkocji wszyscy uczniowie wrócili do szkoły, w Irlandii Północnej tylko uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum, a pozostali mają powrócić 31 sierpnia. W Anglii i Walii rok szkolny rozpoczyna się 1 września.

W Anglii w kilku miastach, szczególnie w północno-wschodniej części kraju, obowiązują obecnie dodatkowe ograniczenia z powodu koronawirusa.

Główne źródło zdjęć: VALDRIN XHEMAJ / PAP / EPA

READ  Jacinda Ardern poślubia swojego partnera Clarke’a Gayforda podczas prywatnej ceremonii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *