Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus w USA. Nowy Jork: Pierwszy taki dzień od początku pandemii

Published

on

Koronawirus w USA.  Nowy Jork: Pierwszy taki dzień od początku pandemii

Stan Nowy Jork nadal odnosi sukcesy w walce z koronawirusem. W ciągu ostatnich 24 godzin najmniej zakażone osoby trafiały do ​​szpitali od wybuchu pandemii. Najniższa była również liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii.

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił w czwartek (20 sierpnia) zaktualizowane statystyki związane z kryzysem COVID-19. Potwierdził, że liczba hospitalizacji spadła do 518, najmniej od 18 marca.

Liczba pacjentów z COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii spadła do 120. Odpowiadało to poziomowi z 16 marca.

W ciągu ostatnich 24 godzin do szpitali przyjęto 62 nowych pacjentów. Pięć osób zmarło z powodu komplikacji spowodowanych wirusem.

Spośród 80984 testów koronawirusa przeprowadzonych w środę 601, czyli 0,74%, było pozytywnych. Oznacza to, że 13. dzień z rzędu wskaźnik infekcji wynosił poniżej 1%. W sumie w całym stanie zarejestrowano do tej pory 427403 potwierdzonych przypadków wirusa.

„Ciągła walka naszego stanu z COVID-19 wymagała ogromnej, ciężkiej pracy i dyscypliny ze strony wszystkich nowojorczyków. Widzimy rezultaty” – powiedział Cuomo.

Podsumowując, dodał, że w porównaniu do poprzedniego dnia liczba hospitalizacji zmniejszyła się o 30 osób i wynosi 518. 120, czyli o 11 mniej, to pacjenci na oddziałach intensywnej terapii. Dwóch kolejnych (62) zostało zaintubowanych. Liczba ofiar śmiertelnych w całym stanie wynosi 25 275 osób.

„Chcę pochwalić nowojorczyków za praktykowanie podstawowych codziennych zachowań – dystansu społecznego, mycia rąk i noszenia masek na twarz. od najwyższego w kraju do najniższego – wyjaśnił gubernator.

Ostrzegł, że nie czas jeszcze na samozadowolenie. Wezwał samorządy do dalszego egzekwowania wytycznych państwowych, a mieszkańców do zachowania czujności w obliczu trwającego kryzysu w kraju i na całym świecie.

W wywiadzie udzielonym w środę dla lokalnego radia publicznego WAMC Cuomo przyznał, że popełnił błąd w odpowiedzi na wybuch epidemii COVID-19. Jego zdaniem wcześniejsze zarządzenie noszenia masek w całym stanie mogło spowodować „dramatyczną różnicę” w walce z pandemią. Podkreślił, że ten błąd powinien dać lekcję innym państwom.

READ  Polak Kaczyński w niezwykły sposób uderza prawicowego sojusznika Orbána

Zarządzenie gubernatora z 17 kwietnia zobowiązało wszystkie osoby powyżej drugiego roku życia do noszenia nakrycia twarzy – o ile nie ma przeciwwskazań medycznych – w miejscach publicznych i tam, gdzie dystans społeczny jest niemożliwy.

Andrzej Dobrowolski z Nowego Jorku

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.