Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus w Wielkiej Brytanii: przywrócona kwarantanna z trzech krajów

Published

on

Koronawirus w Wielkiej Brytanii: przywrócona kwarantanna z trzech krajów

Jednak obowiązek ten zostanie zniesiony w przypadku przyjazdów z Portugalii, gdzie zmniejszyła się liczba nowych zakażeń koronawirusem. Wszystkie zmiany wchodzą w życie w sobotę o 4 rano.

W Chorwacji liczba przypadków koronawirusa wzrosła z 10,4 na 100 000 w zeszłym tygodniu. mieszkańców do 27,4, w Austrii z 10,5 do 20,3, a na Trynidadzie i Tobago w ciągu tygodnia wzrosła o 232%.

Rząd brytyjski wskazał wcześniej, że jeśli w danym kraju liczba zakażeń przekracza 20 na 100 000. Mieszkańcy będą się łączyć prawie automatycznie, zostaną z powrotem poddane kwarantannie dla tych, którzy przyjeżdżają stamtąd.

Decyzja w sprawie Chorwacji nie jest zaskoczeniem, od kilku dni media szeroko spekulują, że jako kolejny kraj zostanie usunięty z listy, uznany za bezpieczny. Ale oprócz tego najczęściej wymieniano dwa inne popularne wakacyjne kierunki Brytyjczyków – Grecję i Turcję, podczas gdy Austria prawie nie pojawiała się w tych spekulacjach.

Jednocześnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zmieniło swoje zalecenia i obecnie zaleca powstrzymanie się od wszelkich podróży do Chorwacji, Austrii oraz Trynidadu i Tobago, chyba że jest to absolutnie konieczne, i wycofało takie zastrzeżenia wobec Portugalii.

W czerwcu rząd brytyjski wprowadził obowiązek kwarantanny dla wszystkich przybyłych z zagranicy, a na początku lipca ogłosił listę bezpiecznych krajów po przybyciu, z których kwarantanna nie jest wymagana. Początkowo uwzględniono 59 stanów i terytoriów oraz wszystkie 14 brytyjskich terytoriów zależnych. Jeszcze zanim lista weszła w życie, została z niej usunięta Serbia, aw następnych tygodniach – Hiszpania, Luksemburg, Belgia, Andora, Bahamy, Francja, Holandia, Malta, Monako, Aruba oraz Turks i Caicos. Przed Portugalią przybysze z Malezji i Brunei byli zwolnieni z obowiązku kwarantanny.

W Anglii, Walii i Irlandii Północnej kara za nieprzestrzeganie obowiązku kwarantanny wynosi 1000 funtów, w Szkocji – 480 funtów.

READ  Pedofilia w Kościele. Ofiara kapłana pisze do Papieża o Arcybiskupie. Gądecki

(KF)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.