Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki infekcji i śmierci – 18 września

Published

on

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w piątek około 757 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 i zgonów kolejnych 17 osób. W sumie w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 77328 osób, z czego 2270 zmarło.

Przypadki zgłoszone w piątek przez Ministerstwo Zdrowia dotyczą województw: małopolskiego (92), mazowieckiego (88), łódzkiego (77), wielkopolskiego (75), pomorskiego (73), śląskiego (65), podkarpackiego (47), pomorskiego (42) , Lubelskie (39), Dolnośląskie (37), Świętokrzyskie (27), Warmińsko-Mazurskie (26), Zachodniopomorskie (20), Opolskie (19), Lubuskie (15) i Podlaskie (15).

To mniej niż w czwartek, kiedy zgłoszono 837 przypadków. Był to czwarty co do wielkości kredyt dzienny od początku pandemii w Polsce.

Ministerstwo ogłosiło również śmierć w piątek 17 osoby zakażone w wieku od 60 do 89 lat. Według wydziału większość z tych osób miała choroby współistniejące.

Ponad 21 000 testów dziennie

Według Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatnich 24 godzin w piątek przeprowadzono ponad 21 tysięcy testów na obecność koronawirusa.

Ponad 4000 przypadków tygodniowo

W ciągu siedmiu dni, od soboty 12 września do piątku 18 września, Ministerstwo Zdrowia poinformowało całość około 4281 przypadków Infekcje. Ty jesteś:

– piątek dzisiaj – 757
– czwartek – 837,
– W środę – 600, – we wtorek – 605, – w poniedziałek – 377, – W niedzielę – 502, – w sobotę – 603.

Najwyższą dzienną liczbę nowych zakażeń potwierdzono 21 sierpnia, kiedy to odnotowano 903 (wykonano 29,6 tys. Testów). Drugi najwyższy wynik od początku pandemii odnotowano dzień później – 22 sierpnia – 900 przypadków (25,7 tys. Testów). Dane z 27 sierpnia – 887 nowych infekcji – to trzeci najwyższy dzienny rekord infekcji w naszym kraju (wykonano ponad 28,2 tys. Testów).

W sumie w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 77328 osób, z czego 2270 zmarło.

READ  UE: Polskie grzywny w zakresie praworządności przekraczają obecnie 170 mln USD | Rząd. & Polityka

Ile osób wyzdrowiało? Ile podlega kwarantannie?

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w piątek także swój codzienny „Raport koronawirusa”. To pokazuje że:

– 1925 „łóżek COVID-19” w szpitalach jest zajętych (+8 dzień wcześniej), – 83 maski oddechowe są w użyciu (-1), – 111 530 osób jest poddanych kwarantannie (+8 105), – 10 102 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym (+771), – wyzdrowiało 63.312 osób (+587).

Świergot

Powiaty w strefie żółtej i czerwonej

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w czwartek Nowa lista hrabstw o ​​największym wzroście zachorowań na koronawirusa, które spełniają czerwone i żółte kryteria Strefy i strefy niebieskie, czyli powiaty zagrożone dodatkowymi ograniczeniami. W strefie czerwonej ograniczenia są bardziej restrykcyjne, w strefie żółtej – mniej restrykcyjne.

W strefie czerwonej i żółtej znajduje się łącznie 11 hrabstw. W strefie niebieskiej ponownie znajduje się sześć powiatów, gdzie istnieje ryzyko dodatkowych ograniczeń.

W strefie czerwonej znajdują się powiaty:

– – bytowski (Województwo pomorskie), Kluczbork (Województwo opolskie), – Milickiego (Dolny Śląsk).

Strefa żółta obejmuje powiaty:

– – Tatry (Województwo małopolskie), Nowy Targ (Województwo małopolskie), Myślenicki (Województwo małopolskie), Kielce (Województwo świętokrzyskie), – Głubczyckiego (Województwo opolskie), – alexandrowski (Województwo kujawsko-pomorskie), – Naboje (Województwo pomorskie), Gostyński (Wielkopolska).

Ograniczenia dotyczące szczepień przeciw grypie

Ministerstwo Zdrowia nałożyło ograniczenia na przepisywanie i wydawanie szczepionek przeciw grypie na pacjenta. Ogłoszenie w tej sprawie zostało opublikowane w czwartek.

Maciej Miłkowski, zastępca szefa resortu, mówił niedawno o możliwości ogłoszenia reglamentacji. Stwierdził, że powinno to wyeliminować możliwość przepisania kilku lub kilkunastu dawek szczepionki na osobę.

Minister Zdrowia o „najważniejszym wskaźniku przebiegu pandemii”

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w piątek w „Jeden za jednego” w TVN24 o aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Między innymi wyjaśnił przyczyny liczby testów przeprowadzanych w Polsce w ciągu dnia. – Robimy mniej więcej tyle samo testów. Wynik wczoraj (czwartkowa edycja) to 23 000 testów. To może nie być najwyższa liczba, jaką widzieliśmy wcześniej w okresie wakacyjnym czy przedświątecznym, ale to standardowa średnia liczba – przekonywał.

READ  3. Dywizja Piechoty przejmuje kontrolę nad grupą operacyjną Armii w Polsce

Niedzielski powiedział również, że „liczba nowo zidentyfikowanych pacjentów nie jest najważniejszym wskaźnikiem postępu pandemii”. Jak wyjaśnił, „głównym wskaźnikiem postępu pandemii jest to, ile mamy ciężkich przypadków, tj. Ludzi wspieranych przez respiratory, tlen i ile mamy zgonów”.

– W ramach tej statystyki jesteśmy na antypodach w najlepszych miejscach w Europie – dodał.

Główne źródło zdjęć: Leszek Szymański / PAP

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *