Connect with us

Nauka

Koronawirus w Oregonie: urzędnicy ogłaszają najwyższą dzienną liczbę przypadków od początku pandemii

Published

on

Oregon Health Authority ogłosił w piątek 457 nowych potwierdzonych lub przypuszczalnych przypadków koronawirusa i trzy nowe zgony, co jest najwyższą liczbą zgłoszonych przypadków w ciągu jednego dnia od czasu, gdy pierwsza osoba uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa w lutym.

Przypadki wykazywały tendencję wzrostową przez cały tydzień i zostały wzmocnione w piątek przez wybuch 79 infekcji w Pacific Seafood w Clatsop County. Agencja zdrowia publicznego stwierdziła, że ​​epidemia została wykryta 15 września, ale nie osiągnęła progu ujawnienia publicznego.

W piątek Dr. Dean Sidelinger, stanowy urzędnik ds. Zdrowia i epidemiolog, powiedział, że wzrost prawdopodobnie zaostrzyły również pożary, które zmusiły tysiące ludzi do opuszczenia swoich domów i zbliżenia się do siebie, a studenci wracali do kampusów i zgromadzeń, na których ludzie mogą być kuszeni, by lekceważyć środki dystansu społecznego. Sidelinger zauważył również, że Oregon miał swój pierwszy przypadek grypy w tym tygodniu, co może jeszcze bardziej skomplikować reakcję na COVID-19.

„Jesteśmy zaniepokojeni tymi wzrostami” – powiedział Sidelinger, dodając, że ludzie muszą nadal nosić maski, utrzymywać odległość 6 stóp od innych ludzi i powstrzymywać się od gromadzenia się w dużych grupach. „Prosimy każdego mieszkańca Oregonu o podjęcie kroków w celu ochrony”.

Ostatnim razem, gdy Oregon odnotował podobny wzrost liczby przypadków w środku lata, gubernator Kate Brown wydał mandat dotyczący masek w całym stanie. Sidelinger i inni urzędnicy nie powiedzieli, jakie działania podejmie państwo w świetle niedawnego skoku, poza nawoływaniem mieszkańców do dalszego stosowania środków dystansowania społecznego.

Gdzie nowe przypadki są według hrabstw: Benton (11), Clackamas (33), Clatsop (73), Columbia (7), Coos (3), Deschutes (17), Jackson (14), Jefferson (4), Josephine (2), Klamath (1), Lake (3), Lane (50), Lincoln (2), Linn (12), Malheur (20), Marion (58), Morrow (4), Multnomah (62), Polk (8), Tillamook (1), Umatilla (9), Union (4), Wasco (3), Waszyngton (51) i Yamhill (5).

READ  Ponieważ wirus skraca czas zajęć, nauczyciele muszą opuszczać zajęcia

Nowe ofiary śmiertelne: 540. zgon w Oregonie związany z koronawirusem to 76-letni mężczyzna z Lane County z podstawowymi schorzeniami. Zmarł 1 września, ale Oregon Health Authority nic nie powiedział jeśli lub kiedy uzyskał wynik pozytywny. Agencja stwierdziła, że ​​COVID-19 został wymieniony jako przyczyna lub czynnik przyczyniający się do śmierci na jego akcie zgonu. Urzędnicy pracowali nad ustaleniem miejsca jego śmierci.

541. ofiarą śmiertelną jest 85-letni mężczyzna z hrabstwa Multnomah cierpiący na schorzenia. Test był pozytywny 15 września i zmarł 23 września w Legacy Mt. Centrum medyczne Hood.

542. ofiarą śmiertelną jest 76-letni mężczyzna z hrabstwa Jackson ze schorzeniami podstawowymi. Test był pozytywny 10 września i zmarł 18 września w Providence Medford Medical Center.

Częstość infekcji: Urzędnicy stanowi zgłosili 426 nowych potwierdzonych zakażeń spośród 12 385 przebadanych osób, co odpowiada 3,4% wskaźnikowi pozytywności. Ale agencja stwierdziła również, że błąd przetwarzania spowodował dodatkowe 7000 negatywnych wyników, które zostały zebrane w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, co zostało publicznie podane w opublikowanych w piątek liczbach. Z wyłączeniem tych negatywnych testów dzienny wskaźnik pozytywności wyniósłby około 7,9%.

Kto został zarażony: Nowe potwierdzone lub przypuszczalne infekcje pojawiły się w następujących grupach wiekowych: 0-9 (19); 10-19 (40); 20-29 (115); 30-39 (89); 40-49 (76); 50-59 (53); 60-69 (28); 70-79 (14); 80 i więcej lat (16).

Kto jest w szpitalu: Stan zgłosił, że w piątek w szpitalu przebywało 139 mieszkańców Oregonu z potwierdzonymi zakażeniami koronawirusem, tyle samo co poprzedniego dnia. Stan Oregon pozostaje znacznie poniżej swoich możliwości, mając do dyspozycji setki łóżek szpitalnych i wentylatorów.

Odkąd się zaczęło: Oregon zgłosił 32 314 potwierdzonych lub przypuszczalnych infekcji i 542 zgonów, co jest jednym z najniższych wyników w kraju. Do tej pory przebadano 661 333 mieszkańców stanu Oregon.

READ  Muzeum Auschwitz potępia prezenterkę Fox Nation Larę Logan za komentarze Fauci

– Kale Williams; [email protected]; 503-294-4048; @sfkale

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.