Connect with us

Świat

Koronawirus w Kanadzie. Premier Justin Trudeau: Nie będzie normalnych Świąt Bożego Narodzenia

Published

on

Premier Kanady Justin Trudeau powiedział w piątek, że „nie ma mowy o normalnych świętach Bożego Narodzenia”. „Kanadyjczycy muszą się wycofać” – ostrzegł. To komentarz do najnowszych modeli, które pokazują ryzyko zwiększenia liczby przypadków do 60 000 dziennie.

„Nie ma czegoś takiego jak normalne Święta Bożego Narodzenia” – powiedział premier Justin Trudeau na konferencji prasowej przed jego domem, podobnie jak konferencje na początku pandemii. – Nie ma mnie, bo tak mi się podoba, ale wrócimy do tego (…). Musimy się ponownie ograniczyć w najbliższych tygodniach (…), miną tygodnie, miesiące, zanim będziemy po drugiej stronie – powiedział Trudeau.

Pierwszy Kanadyjczyk Justin TrudeauReuters

Modele zakładają do 60 000 nowych przypadków dziennie

Według modeli opublikowanych w piątek przez głównego lekarza kraju, dr. Theresa Tam i jej zastępca dr. Howarda Njoo, pesymistyczny scenariusz rozwoju sytuacji w Kanadzie to aż 60 tys. Nowe przypadki koronawirusa codziennie do końca grudnia. Przy zachowaniu dotychczasowego poziomu kontaktu między ludźmi, modele wskazują 20 tys. nowe infekcje każdego dnia. Tylko wtedy, gdy zmniejszysz liczbę kontaktów poniżej obecnego poziomu i zastosujesz się do innych zaleceń, np. B. Zachowując odpowiedni dystans, dzienną liczbę przypadków można zmniejszyć poniżej 10 000. Koniec grudnia.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Dziś Kanada ma około 4800 nowych przypadków dziennie, o 15 procent więcej niż w zeszłym tygodniu.

Podkreśliła tam, że Kanada nie jest „na dobrej drodze”. Opisując informacje o szczepionce jako „promyk nadziei”, ponownie wezwała wszystkich do podjęcia działań zalecanych przez lekarzy, w tym zmniejszenia liczby kontaktów o co najmniej jedną czwartą. Zwróciła uwagę na sytuację w Europie, co powinno być ostrzeżeniem dla Kanady.

Koronawirus w KanadzieShutterstock

Premier o ogólnokrajowej blokadzie: To nie jest pomysł, o którym obecnie myślę

Kiedy dziennikarze zapytali Trudeau o ogólnokrajową blokadę, odrzucił tę opcję. – To nie jest pomysł, o którym w tej chwili myślę – podkreślił. Poproszony we wtorek o skomentowanie sugestii premiera Kolumbii Brytyjskiej Johna Horgana, aby Ottawa rozważyła zakaz podróży między prowincjami, Trudeau powiedział, że poprosił tylko Kanadyjczyków o ograniczenie podróży. Dodał, że prowincje mają wiele uprawnień, wskazując np. Na interakcje między prowincjami atlantyckimi, które same wprowadziłyby takie ograniczenia. „Nie rozważam użycia 'rakiety federalnej’” – podsumował Trudeau.

READ  Korea Północna podobno wystrzeliwuje pocisk balistyczny nad Japonią: Ministerstwo Obrony

Trudeau ponownie wezwał do skorzystania z bezpłatnej aplikacji, która dostarcza informacji o możliwym kontakcie z osobą zakażoną. Jak dotąd przyciągnął ponad 5 milionów ludzi, jedną czwartą użytkowników smartfonów w Kanadzie. Premier zastrzegł, że rząd „nie chce ludziom rozkazywać, co mają robić”.

Pierwszy Kanadyjczyk Justin TrudeauAbaca / PAP / EPA

Trudeau powiedział, że rząd będzie wspierał Kanadyjczyków, podkreślając, że „najlepszym sposobem na wsparcie gospodarki jest przejęcie kontroli nad wirusem”. Odnosząc się do krytyki ze strony opozycji, której przedstawiciele zaczęli powoływać się na teorie spiskowe dotyczące „wielkiego resetu” zaplanowanego przez Trudeau podczas wystąpień parlamentarnych, premier powiedział, że pandemia pokazała, że ​​między innymi należy wprowadzić poprawki w zwracaniu się z pomocą. . Dodał, że podczas pandemii wiele osób może odczuwać niepokój i lęk, szukając wyjaśnienia obecnej sytuacji. – Jeśli konserwatyści chcą skupić się na teoriach spiskowych, wybór należy do nich. Skoncentrujemy się na Kanadyjczykach, zakończył.

Według Federalnego Departamentu Zdrowia, jak dotąd zgłaszano to w Kanadzie 315 751, Przypadki SARS-CoV-2. Zmarł na COVID-19 11 265, Ludzie. Obecnie istnieje 52 193 aktywnych spraw.

Główne źródło zdjęć: Reuters

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *