Connect with us

Świat

Koronawirus w Europie. Sytuacja we Francji, Hiszpanii i Portugalii. Wzrost zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19

Published

on

W piątek we Francji zgłoszono prawie 9000 zakażeń koronawirusem – to najwyższa jak dotąd liczba nowych zakażeń. Najwyższą liczbę infekcji odnotowano również w Hiszpanii w ciągu ostatnich 24 godzin. Regionami dominującymi w nowych zakażeniach w Portugalii są aglomeracja stołeczna i północne okręgi kraju.

Francuskie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w piątek, że w ciągu ostatnich 24 godzin wykryto 8975 zakażeń koronawirusem. Jest to najwyższy dzienny wzrost w kraju od początku pandemii. Najwięcej codziennych przypadków do tej pory odnotowano 31 marca, kiedy koronawirusem zostało zarażonych 7578 osób. Do tej pory we Francji zgłoszono łącznie 309 156 infekcji.

Całkowita liczba ofiar śmiertelnych została skorygowana w dół o 20 ze względu na korektę danych z usług socjalnych i medyczno-socjalnych. Według najnowszego raportu COVID-19 do tej pory w kraju zginęło 30686 osób.

Liczba osób leczonych na oddziałach intensywnej terapii wzrosła w ciągu ostatnich sześciu dni, a dziewięciu pacjentów przybyło w czwartek. Na oddziale intensywnej terapii przebywa łącznie 473 pacjentów z COVID-19, a łącznie 4671 osób jest leczonych w szpitalach. Cztery regiony – Ile-de-France, Grand Est, Auvergne-Rhône-Alpes i Hauts-de-France – nadal stanowią ponad 67 procent. Pobyt w szpitalu pacjentów z COVID-19 we Francji.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Najwyższa dzienna liczba infekcji we FrancjiGUILLAUME HORCAJUELO / PAP / EPA

Najwyższa dzienna liczba infekcji w Hiszpanii

Według departamentu zdrowia kierowanego przez Salvadora Ila, liczba zakażeń SARS-CoV-2 wzrosła o 10 476 przypadków od czwartku do piątku, a całkowita liczba zakażeń wynosi już 498 989. To także najwyższy jak dotąd wzrost liczby zakażeń.

Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że większość przypadków zakażenia koronawirusem ma obecnie miejsce we Wspólnocie Madrytu. Liczne przypadki COVID-19 zostały również potwierdzone przez władze medyczne gminy Madrytu w piątek po południu, wskazując, że w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 2254 przypadki zakażeń i 20 zgonów.

Tymczasem hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia zwróciło uwagę na gwałtowny wzrost liczby zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin. Stwierdzono, że od środy do czwartku było ich 40, a w ciągu następnych 24 godzin – 184. Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia szacuje, że do piątku wieczorem 29 418 osób zmarło w całym kraju w wyniku zakażenia SARS-CoV-2.

CORONAVIRUS – NAJWAŻNIEJSZA INFORMACJA >>>

W Hiszpanii obserwuje się gwałtowny wzrost zgonów z powodu koronawirusaEliseo Wheat / PAP / EPA

Liczne infekcje w aglomeracji lizbońskiej

Ostatniego dnia niewiele się zmieniło w Portugalii, gdzie liczba zgonów z powodu COVID-19 wzrosła o cztery do 1833 między czwartkiem a piątkiem. W piątkowym komunikacie prasowym portugalskie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że w ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano 406 nowych pacjentów z SARS-CoV-2.

Przypomniano również, że dzień wcześniej potwierdzono 418 zakażeń koronawirusem. Całkowita liczba przypadków infekcji w tym kraju to już 59 457. Regiony dominujące pod względem liczby nowych zakażeń w Portugalii to nadal stołeczna aglomeracja i północne okręgi kraju.

Główne źródło zdjęć: Eliseo Wheat / PAP / EPA

READ  Elektrownia jądrowa Zaporoże ponownie traci główne połączenie z siecią energetyczną
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *