Connect with us

Świat

Koronawirus w Europie. Najwyższy wzrost infekcji we Włoszech od miesięcy. Sytuacja epidemiczna we Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii

Published

on

Ostatniego dnia w Wielkiej Brytanii zarejestrowano prawie 7 000 zakażeń koronawirusem, ponad 9 000 w Hiszpanii i prawie 14 000 we Francji. Francuski minister zdrowia Olivier Veran zapowiedział wprowadzenie nowych ograniczeń, jeśli koronawirus będzie się tak szybko rozprzestrzeniał. We Włoszech odnotowano również najwyższy dzienny wzrost liczby zakażeń od pięciu miesięcy, wynoszący prawie 2550 przypadków.

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 59 zgonów z powodu COVID-19 i 6914 zakażeń koronawirusem, podał rząd Wielkiej Brytanii w czwartek po południu. Liczba nowych infekcji jest nieco niższa niż w poprzednich dwóch dniach, kiedy to po raz pierwszy od wybuchu epidemii przekroczono granicę 7 000. Jest to jednak niewielki spadek w porównaniu z dużymi wahaniami w ostatnich dniach.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Trudna sytuacja epidemiczna w Wielkiej BrytaniiReuters

W Walii wzrasta liczba zakażeń i zgonów

Ponadto trzy z czterech części Wielkiej Brytanii mają mniej nowych infekcji niż w poprzednich rekordowych dniach – 5589 stwierdzono w Anglii, 668 w Szkocji i 259 w Irlandii Północnej. Tylko w Walii (398) to najwyższa liczba od 10 kwietnia.

W całym kraju całkowita liczba zakażeń SARS-CoV-2 wynosi 460179. Liczba zgonów rejestrowanych dziennie jest nieco niższa niż w poprzednich dwóch dniach, kiedy to salda po 71 były najwyższe od 1 lipca. Statystyki dla każdej części kraju pokazują sześć zgonów w Walii, najwyższą liczbę od końca lipca.

Całkowita liczba ofiar śmiertelnych epidemii wynosi obecnie 42202 w Wielkiej Brytanii, z czego 37 477 zmarło w Anglii, 2521 w Szkocji, 1622 w Walii i 581 w Irlandii Północnej. Prawie 256 tys. Przeprowadzono ostatniego dnia. Testy na obecność SARS-CoV-2 i od początku epidemii – prawie 22,5 mln. Obecna pojemność brytyjskich laboratoriów to prawie 323,5 tys. codzienne testy.

CORONAVIRUS – NAJWAŻNIEJSZA INFORMACJA >>>

Trzy z czterech części Wielkiej Brytanii mają mniej nowych infekcji niż w poprzednich rekordowych dniach NEIL HALL / PAP / EPA

Wysoka dynamika infekcji w Hiszpanii

Według hiszpańskiego Ministerstwa Zdrowia od środy do czwartku zarejestrowano 9419 infekcji SARS-CoV-2. Dzień wcześniej było to ponad 11 tys. Według ministerstwa w całym kraju w czwartkowe popołudnie było już 778607 przypadków COVID-19, większość z nich we wspólnotach autonomicznych Madrytu, Katalonii, Andaluzji, Kraju Basków oraz Kastylii i León.

Wysoki wskaźnik zgonów utrzymywał się również przez następne 24 godziny. Podczas gdy jej dzienny poziom oszacowano na 177 w środę, w czwartek potwierdzono dodatkowe 182 zgony. W Hiszpanii zmarło już 31 973 osób zarażonych wirusem koronowym.

W czwartek po południu władze wspólnoty Madrytu, gdzie rząd hiszpański nakazał izolację społeczną w 10 miastach od piątku wieczorem, potwierdziły, że będą przestrzegać nowych ograniczeń. Zapowiedzieli jednak, że odwołają się od decyzji gabinetu Pedro Sancheza do sądu.

Władze zmusiły region Madrytu do wprowadzenia nowych ograniczeńDavid Fernandez / PAP / EPA

Ryzyko wprowadzenia „maksymalnego alarmu” w Paryżu

W ciągu ostatnich 24 godzin we Francji potwierdzono 13970 przypadków zakażeń koronawirusem – poinformowało w czwartek paryskie Ministerstwo Zdrowia. Dzień wcześniej wystąpiło 12 845 infekcji, a ich rekordową liczbę – 16096 – potwierdzono 24 września. W sumie od początku pandemii we Francji zarejestrowano 577 505 przypadków zakażeń SARS-CoV-2.

Jak dotąd we Francji z powodu COVID-19 zmarło łącznie 32019 osób, z czego 63 w ciągu ostatnich 24 godzin. Wskaźnik ten jest podobny do liczby codziennych zgonów w ciągu ostatniego tygodnia. Obecnie w szpitalach przebywa 6 652 osób, o 62 więcej niż poprzedniego dnia. 1265 z nich jest leczonych na oddziale intensywnej terapii, 27 innych.

Francuski minister zdrowia Olivier Veran ogłosił na konferencji prasowej w czwartek, że od sierpnia w kraju przeprowadza się ponad milion testów tygodniowo. Podkreślił, że władze nie zamierzały egzekwować środków ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa wysokimi grzywnami czy więzieniem, jak to ma miejsce w innych krajach.

Zapowiedział, że zostaną wprowadzone nowe ograniczenia, jeśli koronawirus będzie się szybko rozprzestrzeniał. „Jeśli to się potwierdzi, nie mamy innego wyboru, jak tylko postawić Paryż i jego przedmieścia w stan pogotowia” – powiedział Veran. Dodał, że „niepokojąca sytuacja jest również w Lille, Lyonie, Grenoble, Tuluzie i Saint-Etienne”.

Zatłoczone korytarze Uniwersytetu w NiceiReuters

Włoski rząd nie planuje zamykania szkół w całym kraju

We włoskich szkołach rośnie liczba infekcji, aw niektórych miastach obowiązkowe jest noszenie masek na twarz przed szkołami. O obowiązku noszenia masek na zewnątrz w pobliżu szkół zadecydowały władze regionu Piemontu. Takie przepisy obowiązywały wcześniej w wielu miastach. Na przykład w Carpi i Chiavari na północy maska ​​powinna znajdować się w promieniu 200 metrów od szkoły. Podkreśla się, że wzrost zapadalności na infekcje w szkołach po inauguracji roku szkolnego w połowie września był scenariuszem przewidywalnym w większości regionów.

Największy dzienny wzrost liczby zakażeń w kraju od pięciu miesięcy z blisko 2550 w czwartek wiąże się również z wznowieniem zajęć. Ponieważ nauczyciele i pracownicy, a także rodziny są coraz bardziej zaniepokojeni, centrala placówki wprowadza między innymi masowe testy na obecność SARS-CoV-2.

Niektóre szkoły są zamykane na tydzień, kiedy stwierdza się dużą liczbę infekcji u uczniów, nauczycieli i, na przykład, dozorców. Inną opcją jest przypisanie poszczególnych zajęć do nauczania na odległość w domu.

Rząd twierdzi, że nie ma planów zamknięcia ogólnokrajowej szkoły. Kierownictwo części z nich przyznaje, że walczy o przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa higieny. Jednoosobowe ławki zamówione w związku z pandemią COVID-19 nie zostały jeszcze dostarczone do wielu sal lekcyjnych.

Główne źródło zdjęć: David Fernandez / PAP / EPA

READ  Rosja zaprzecza postępom sił ukraińskich wzdłuż linii frontu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *