Connect with us

Świat

Koronawirus w Czechach. Rekord 34,43 proc. Pozytywnych wyników wśród przeprowadzonych testów

Published

on

W Czechach odnotowano łącznie 162 785 aktywnych przypadków koronawirusa. W poniedziałek zarejestrowano 10 273 nowych przypadków.

Większość zarażonych osób nie ma wyraźnych oznak COVID-19. Według najnowszych danych dotyczących choroby w niedzielę wieczorem w szpitalach przebywało 5613 pacjentów, z czego ponad 800 w ciężkim stanie. Do tej pory w Czechach z powodu COVID-19 zmarło 2365 osób. Dane z poniedziałku pokazują 75 zgonów, ale te liczby sprawdzane są najczęściej w ciągu dnia. Całkowita liczba infekcji w kraju wynosi 268370.

Do tej pory w Czechach na koronawirusa zmarło 2365 osób z COVID-19PAP / EPA / MARTIN DIVISK

W niedzielę odsetek pozytywnych wyników testów sięgnął 34,43 proc. i jest to najwyższa dotychczas znaleziona wartość. Ministerstwo Zdrowia opublikuje poniedziałkowy bilans w poniedziałek wieczorem. Z danych ministerstwa wynika, że ​​współczynnik R, który wskazuje średnią liczbę osób zarażonych przez jedną zarażoną osobę, wynosi 1,36. Oznacza to spadek o 1,5 w ciągu miesiąca. Celem środków epidemiologicznych jest obniżenie współczynnika R poniżej 0,8.

W poniedziałek rząd zdecydował o dalszym zaostrzeniu środków przeciwko epidemiom. Od środy nie wolno wychodzić z domu w godzinach od 21:00 do 17:00. Wyjątek pójdzie do pracy lub na niezbędne leczenie. Możesz wyprowadzać psa w promieniu 500 metrów od miejsca zamieszkania. Sklepy są zamknięte od 20:00 do 17:00 i zamknięte w niedziele. Obecnie ograniczenia te mają obowiązywać do 3 listopada, czyli do końca stanu wyjątkowego wprowadzonego 5 października. Jednak we wtorek rząd powinien przygotować wniosek do parlamentu o przedłużenie.

Główne źródło zdjęć: PAP / EPA / MARTIN DIVISK

READ  Mężczyzna z protezą nogi zapytał, dlaczego zaparkował w miejscu upośledzenia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *