Connect with us

Świat

Koronawirus w Europie. Holandia zamyka swoje kina, teatry i ogrody zoologiczne. We Włoszech liczba ofiar śmiertelnych wśród lekarzy rośnie

Published

on

Znaczący wzrost liczby zgonów w Wielkiej Brytanii i Francji – to są wysokie wskaźniki śmiertelności w tych krajach w szczycie wiosennej pandemii. W Hiszpanii jest coraz więcej regionów, w których obowiązuje zakaz działania instytucji, których funkcjonowanie nie jest konieczne do zaspokojenia podstawowych potrzeb obywateli. To samo dotyczy Holandii, gdzie ogłoszono zamknięcie kin i teatrów na podstawie nowych ograniczeń.

Wielka Brytania odnotowała 397 zgonów z powodu COVID-19 w ostatnim dobrym, najwyższym poziomie od 27 maja. Wykryto 20018 zakażeń koronawirusem – poinformował brytyjski rząd we wtorek wieczorem. Liczba ofiar śmiertelnych jest prawie trzy razy większa niż poprzedniego dnia, co nie jest dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że wtorkowe salda – jeśli dodamy statystyki z ostatniego weekendu – są zwykle najwyższe w tygodniu.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o 30 w porównaniu z ostatnim wtorkiem, po raz czwarty w drugiej fali epidemii, kiedy dzienna liczba zgonów przekroczyła 300. 359 z 397 nowych zgonów miało miejsce w Anglii, co jest również najwyższym rekordem od 27 maja.

Chociaż liczba nowych infekcji jest o 1068 większa niż w poniedziałek, wydaje się, że tempo ich wzrostu zwolniło w ciągu kilku dni. Wtorkowy rekord jest 6670 niższy od rekordu z 21 października. Najnowsze statystyki sugerują, że epidemia nieco zwalnia w Irlandii Północnej, gdzie wykryto 570 nowych zakażeń, oraz w Szkocji (999), natomiast w Anglii (17 330) i Walii (1119) nie. ani blisko rekordowych szczytów, ani nie wskazują na trend spadkowy.

Ostatniego dnia wykonano mniej niż 208 000 testów na obecność SARS-CoV-2. To najniższy wynik od półtora miesiąca, podczas gdy od wybuchu epidemii osiągnął 32 miliony. Obecna pojemność brytyjskich laboratoriów to 521 tys. codzienne testy.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE

Koronawirus w Wielkiej BrytaniiArchiwum Reutera

Francja

Władze medyczne podały, że epidemia koronawirusa we Francji wzrosła we wtorek o 854 zgony i 36330 nowych infekcji. Niedawno tak dużą liczbę zgonów z powodu COVID-19 odnotowano 15 kwietnia, kiedy kraj znajdował się u szczytu pierwszej fali epidemii.

Bilans opublikowany we wtorek obejmuje 426 zgonów szpitalnych w ciągu ostatnich 24 godzin i 428 zgonów w domach opieki od piątku. We Francji liczba zgonów spowodowanych COVID-19 w placówkach Opieka nad dziećmi oferowana jest dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki.

Całkowita liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 we Francji przekroczyła we wtorek 1,5 mln. Epidemia w tym kraju pochłonęła życie 38 289 pacjentów. 26265 pacjentów jest leczonych COVID-19 w szpitalach, prawie sześć razy więcej niż na początku września. Na oddziałach intensywnej opieki medycznej przebywa 3878 pacjentów z koronawirusem, z czego ponad 7000 w najgorszych dniach pierwszego szczytu zachorowań.

CORONAVIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Druga ogólnokrajowa blokada rozpoczęła się w piątek we Francji, w tym zakaz wychodzenia z domu bez uzasadnionej potrzeby. Jak zauważył premier Jean Castex, „po prostu nie było innej opcji”. Zakaz nałożony przez władze francuskie w związku z obecnym zakazem odprawiania mszy z udziałem wiernych wzbudził sprzeciw biskupów francuskich, którzy zapowiedzieli, że złożą skargę do Rady Stanu na tę decyzję.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Francji, biskup Eric de Moulins-Beaufort, uważa, że ​​decyzja rządu narusza wolność religijną, która jest jedną z podstawowych wolności we Francji. Księża katoliccy zwracają uwagę, że skoro szkoły pozostają otwarte, to samo powinno być z kościołami. Biskup de Moulins-Beaufort powiedział po spotkaniu biskupów w poniedziałek, że zakaz odprawiania Mszy św. a udzielanie innych sakramentów w kościele jest „nieproporcjonalne”.

Koronawirus we FrancjiReuters

Hiszpania

Fernando Simon, główny epidemiolog Hiszpanii, powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Madrycie, że kraj nie tylko choruje, ale także kończy się śmiercią. Odkrył, że od niedzieli do poniedziałku było ich średnio 127, a dzień później 238. W Hiszpanii zginęło już 36,5 tys. Osób. Ludzie. Simon zwrócił również uwagę na wciąż dużą liczbę infekcji. Od poniedziałku wzrosła o 18,6 tys. Przypadków do 1,25 mln.

READ  CGTN: brytyjskie organy regulacyjne udzielają licencji chińskiemu nadawcy państwowemu

Wraz ze wzrostem zakażeń koronawirusem coraz więcej regionów w Hiszpanii zakazuje funkcjonowania obiektów, które nie są niezbędne do funkcjonowania na podstawowe potrzeby mieszkańców. Ograniczenia weszły w życie we wtorek wieczorem w Asturii, aw czwartek we Wspólnocie Autonomicznej Kastylii i León.

We wtorek wieczorem władze Aragonii ogłosiły, że odgrodzą sanitariaty w trzech prowincjach gminy i wprowadzą ostateczny termin zamknięcia obiektów użyteczności publicznej w całym regionie. To było zaplanowane na 20.

Koronawirus w HiszpaniiDavid Fernandez / PAP / EPA

Włochy

Kolejne 353 osoby zmarły na COVID-19 we Włoszech w ciągu ostatnich 24 godzin. Zgłoszono 28244 nowych zakażeń koronawirusem, poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Liczba zgonów gwałtownie wzrosła. Dzień wcześniej było 233. Tak wielu ludzi nie zmarło od początku maja. 182 tys. Testowanie.

Liczba pacjentów szpitala to prawie 20 tys. Na oddziałach intensywnej opieki medycznej przebywa 2225 osób w stanie krytycznym, o 203 więcej niż dzień wcześniej, co stanowi duży dzienny przyrost.

Około 6800 nowych zakażeń zarejestrowano w Lombardii i ponad 3100 w Piemoncie. W Wenecji Euganejskiej odnotowano prawie 2300 nowych infekcji, 2200 w Lacjum i około 2000 w Emilii-Romanii.

Liczba lekarzy zarażonych koronawirusem we Włoszech wzrosła do 186 – podało we wtorek krajowe stowarzyszenie izb lekarskich. Dwóch lekarzy z miasta Pavia w Lombardii zmarło z powodu COVID-19 w ciągu ostatnich kilku dni. Jednym ze zmarłych był emerytowany lekarz rodzinny, który powrócił do praktyki z powodu kryzysu w systemie opieki zdrowotnej i braku personelu medycznego.

Ponad 30000 włoskich pracowników służby zdrowia zaraziło się koronawirusem od początku epidemii. To około 10 procent. wszyscy lekarze, pielęgniarki i inny personel. Większość infekcji zdrowotnych odnotowano w regionach Lombardia, Veneto i Emilia-Romagna.

Wzrost liczby zgonów wśród włoskich lekarzyFilippo Venezia / PAP / EPA

Holandia

Premier Holandii Mark Rutte zapowiedział we wtorek wprowadzenie nowych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, w tym zamknięcie kin i teatrów. Od połowy października obowiązuje „częściowa blokada”. Rząd nadal rozważa zamknięcie szkół i wprowadzenie godziny policyjnej.

Od środy Holendrzy, którzy nie należą do żadnej rodziny, nie mogą już spotykać się w grupach powyżej dwóch osób w miejscach publicznych przez dwa tygodnie. Zamknięte będą również kina, teatry, muzea i ogrody zoologiczne. Rutte stanowczo odradzał swoim rodakom wyjeżdżanie za granicę do połowy stycznia.

W Holandii od 15 października obowiązuje „częściowa blokada”. Bary i restauracje można sprzedawać tylko na wynos, a możliwość przyjmowania gości w domu, wielkość publicznych zgromadzeń i godziny sprzedaży alkoholu w sklepach również zostały ograniczone. Wprowadzono również obowiązek noszenia masek w zamkniętych przestrzeniach publicznych.

We wtorek holenderski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) poinformował, że w zeszłym tygodniu wykryto 64087 nowych zakażeń koronawirusem, nieco mniej niż dwa tygodnie temu, kiedy wykryto 64087. To pierwszy spadek od sierpnia, kiedy gwałtownie wzrosły nowe infekcje. 15 sierpnia zarejestrowano 655 nowych infekcji, aw poniedziałek 8286.

„Nowe przypadki spadają, ale nie wystarczająco szybko” – powiedział Rutte. Szpitale, w których liczba pacjentów z COVID-19 nadal rośnie, są prawie pełne, a rząd jest pod presją, aby zmniejszyć obciążenie systemu opieki zdrowotnej, pisze Reuters.

Główne źródło zdjęć: Filippo Venezia / PAP / EPA

READ  Chile dowiaduje się, że pierwsza dawka chińskiej szczepionki Covid-19 zapewnia niewielką ochronę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *