Connect with us

Świat

Koronawirus w Chinach. Władze badają nowy hotspot infekcji

Published

on

Nowe bezobjawowe infekcje koronawirusem odkryte w prefekturze Kashgar w Xinjiang to „mała, sporadyczna epidemia”, która nie spowoduje ponownego wybuchu pandemii w tym kraju, powiedział w poniedziałek chiński tabloid Global Times, cytując eksperta do zwalczania chorób.

W niedzielę zgłoszono stan służby medycznej 137 bezobjawowych infekcji w Kaszgarze – największy dzienny zapis takich przypadków w Chinach od blisko siedmiu miesięcy. Władze rozpoczęły kampanię masowych badań przesiewowych i poszukiwań kontaktów z zarażonymi osobami. Eksperci nie wykluczają możliwości wykrycia większej liczby infekcji.

Jednak były zastępca dyrektora Chińskiego Centrum Kontroli Chorób (CCDC) Yang Gonghuan powiedział w wywiadzie dla Global Times, że okazjonalne odkrywanie nowych skupisk chorób w kraju nie jest zaskakujące. Tego typu epidemie mogą się zdarzyć w dowolnym momencie, ale Chiny nie będą miały kolejnej poważnej epidemii, takiej jak w Wuhan – Powiedział.

Jeśli Kashgar podejmie odpowiednie kroki w kwarantannie, epidemię można opanować – mówi chiński ekspert. W jego opinii Nowy wybuch epidemii w Xinjiangu może być związany z jesiennym ochłodzeniem, ponieważ zimna pogoda może sprzyjać rozprzestrzenianiu się koronawirusa

W ramach ogólnych testów w Kaszgarze władze zamierzają do wtorku przebadać łącznie ok. 4,75 mln mieszkańców. Próbki od 2,8 miliona ludzi zostały już pobrane do niedzielnego popołudnia.

W Pekinie lokalne władze docierają do osób, które niedawno były w Xinjiangu i odradzają podróżowanie w te rejony, donosi South China Morning Post.

W Chinach kontynentalnych największa fala jesienna wystąpiła wiosną, ale od tego czasu w kraju wystąpiło kilka mniejszych lokalnych epidemii. Jeden z nich został odkryty w Xinjiangu w połowie lipca.

W innych częściach Chin mieszkańcy stopniowo zapominają o dystansie społecznym, tłumnie odwiedzając parki, kina, bary i restauracje, nosząc coraz mniej masek ochronnych.. Biznes jest mniej więcej taki sam, jak przed Covid-19. Teraz potrzebujemy tylko szczepionki i wszystko może wrócić do normy Pracownik jednego z barów z muzyką na żywo w Pekinie powiedział agencji Reuters.

READ  Kalifornia płonie. Niebo zmieniło kolor na pomarańczowy. Tysiące ewakuowanych na świecie donosi o zgonach

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *