Connect with us

Świat

Koronawirus, USA. Rekordowa liczba testów w stanie Nowy Jork

Published

on

Gubernator Andrew Cuomo ogłosił, że stan Nowy Jork przeprowadził rekordowe 102925 testów na koronawirusa. Współczynnik infekcji wynosił 0,82% i był poniżej 1% przez 36 kolejnych dni.

Z prawie 103 000 testów przeprowadzonych w piątek w stanie Nowy Jork, 849 było pozytywnych. W sumie potwierdzono tam 443640 infekcji od początku pandemii COVID-19.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE

Rekordowa liczba testów „pomaga podejmować świadome decyzje”

Testy są podstawą naszych starań, aby nowojorczycy byli bezpieczni przed COVID-19. Im więcej testów wykonasz, tym bardziej szczegółowy obraz rozprzestrzeniania się wirusa ”- powiedział gubernator Andrew Cuomo. Powiedział, że rekordowa liczba testów w piątek „pomaga podejmować świadome decyzje dotyczące ochrony nowojorczyków, a z kolei pomaga im podejmować świadome decyzje dla siebie”.

Dwie osoby zmarły w wyniku COVID-19 w stanie Nowy Jork w ciągu ostatnich 24 godzin. W samym mieście nie odnotowano żadnych zgonów. Od połowy marca w całym kraju odnotowano 25 384 zgonów spowodowanych wirusem.

Gubernator przypomniał w sobotę, że stan Nowy Jork rozprowadził w czasie pandemii łącznie sześć milionów butelek środka do dezynfekcji rąk. Jest ono dostarczane bezpłatnie między innymi placówkom służby zdrowia, agencjom rządowym, bankom żywności, szkołom, uczelniom, mieszkalnictwu socjalnemu i transportowi, więzieniom, służbom ratunkowym, pracownikom pierwszej linii i kościołom.

>> Pandemia w stanie Nowy Jork zwalnia. Cuomo: Musimy zachować czujność

Nowy JorkShutterstock

W piątek grupy zadaniowe złożone z przedstawicieli organu licencyjnego State Liquor Authority i policji stanowej przeprowadziły inspekcję 1359 firm, głównie gastronomicznych, w Nowym Jorku i na Long Island. Okazało się, że cztery osoby nie spełniły państwowych wymogów bezpieczeństwa podczas pandemii COVID-19. – Same testy nie wystarczą i mieszkańcy muszą nadal nosić maski, utrzymywać dystans społeczny i myć ręce. Razem pójdziemy prosto, ale w Nowym Jorku musimy pozostać twardzi ”, zachęcał Cuomo.

Główne źródło zdjęć: EPA / MICHAEL REYNOLDS

READ  STANY ZJEDNOCZONE. Wiadomość wysłana przez seryjnego mordercę „Zodiac” została odszyfrowana. Po 51 latach | Wiadomości ze świata
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *