Connect with us

Gospodarka

Koronawirus. Słowacja: masowe testy koronawirusa. Pierwszy dzień

Published

on

  • Słowacki rząd zdecydował w czwartek, że kraj nałoży częściowy zakaz podróżowania związany z krajowymi testami SARS-CoV-2, które będą przeprowadzane przez najbliższe trzy weekendy
  • W sobotę premier odrzucił prośbę prezydent Zuzany Czaputovej o zmianę regulaminu i pozwolenie osobom, które nie przystąpiły do ​​testów, na opuszczenie domów
  • Zgodnie z rządowym rozporządzeniem na ulicę mogą pojawić się tylko osoby, które mogą udokumentować negatywny wynik testu SARS-CoV-2.
  • Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie głównej Onetu

Zdaniem premiera Igora Matovicza i ministra obrony Jaroslava Nada, mimo początkowych trudności na starcie największa firma logistyczna w historii Słowacja Pierwszy dzień testów był spokojny. Według Nad’a 99,2 proc. W ciągu dnia. Wszystkie punkty próbkowania działały płynnie.

Część z nich została jednak zamknięta przed godziną 22:00, kiedy to w sobotę oficjalnie zakończył się termin przystąpienia do testów, ponieważ nie było żadnych zestawów i formularzy potwierdzających wyniki. Prasa na Słowacji donosiła, że ​​pojazdy wojskowe w ciągu dnia dodatkowo przedrukowały certyfikaty z drukarni państwowej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *