Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus. Premier o szczegółach szczepień

Published

on

  • – Przede wszystkim chcemy, aby zaszczepiono naszych obywateli z czterech grup – zapowiedział premier
  • Koszt zakupu szczepionek waha się od 5 mld do 10 mld zł, w zależności od tego, ile szczepionek kupi rząd
  • Niedzielski przyznał, że o ile szczepienie jest bardziej ambitne, to zaszczepienie od 50 do 60 proc. Byłoby sukcesem. populacja
  • Więcej takich informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl

– Cały proces można szybko zorganizować. Szczepionka będzie bezpłatna i dobrowolna – powiedział premier. Dodał, że są szanse na rozpoczęcie szczepień od lutego. Złożyliśmy zamówienia na 45 milionów dawek szczepionek COVID-19. Jesteśmy gotowi do podpisania nowych umów.

– Wirus ma swoją moc, gdy jest przenoszony z osoby na osobę. Powiedział, że szczepionka wyeliminowała tę możliwość w najlepszy możliwy sposób. – Szczepienia to nie tylko powrót do normalności. Spójrzmy też na szczepienia jako na mechanizm ochrony miejsc pracy – zaznaczył Morawiecki. – To jest nasza ściana, nasze bariery przeciwko COVID-19. W ten sposób możemy wreszcie go pokonać.

– Proces szczepień jest zorganizowany w prosty sposób: rejestracja online dla tych, którzy to zrobią. Inne można stosować tradycyjnymi metodami. Następnie zgłoś pierwszą dawkę szczepionki do punktu szczepień, a drugą po 21 dniach.

– Przede wszystkim chcielibyśmy, aby zaszczepiono naszych obywateli z czterech grup. Po pierwsze wszystkie usługi medyczne, które są na czele. Wtedy wszyscy mieszkańcy DPS, następne będą służbami mundurowymi, w tym wojskiem. Ostatnią, czwartą grupą będą wszystkie osoby starsze powyżej pewnego progu wieku, bo wiemy, że COVID-19 jest dla nich najbardziej niebezpieczny – powiedział Morawiecki.

– Ośrodki szczepień to przede wszystkim placówki podstawowej opieki zdrowotnej, ale także inne miejsca opieki medycznej, mobilne placówki medyczne przeprowadzające szczepienia oraz szpitale rezerwowe – powiedział premier.

READ  „Kaczyński z Orbanem wygląda jak gang Olsena przed nieudanym napadem na bank”. Komentarze po spotkaniu

Koszt zakupu szczepionek waha się od 5 mld do 10 mld zł, w zależności od tego, ile szczepionek kupi rząd. – Jest drogi, ale nas na to stać. – Odpowiednio zmieniliśmy budżet, aby móc od razu otrzymać szczepionki – powiedział.

Mateusz Morawiecki wezwał również do walki z podrabianymi szczepionkami.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *