Connect with us

Świat

Koronawirus na Słowacji. Pierwszego dnia masowych testów przeprowadzono wywiady z 2,6 mln osób

Published

on

Słowacki minister obrony Jaroslav Nad ogłosił w niedzielę, że 2581113 osób zostało poddanych testom na koronawirusa pierwszego dnia ogólnopolskiej operacji. Obecność koronawirusa została potwierdzona w 25850 przypadkach. To 1 procent. wszystko przetestowane w sobotę. W niedzielę, drugiego dnia ogólnopolskiej kampanii, testy przebiegają sprawnie i bez czekania – podkreślił minister.

W całym kraju istnieją 4782 punkty zbiórkico według szefa Departamentu Obrony stanowi 98 proc. wszystkie wcześniej zaplanowane lokalizacje. Obsługuje je ponad 46 000 lekarzy, pracownicy medyczni, żołnierze, policjanci, strażacy i wolontariusze.

Liczba osób, które w sobotę przystąpiły do ​​testów, pozytywnie zaskoczyła organizatorów bezprecedensowej akcji „Wspólna odpowiedzialność”. Celem akcji jest Demonstracja w ciągu dwóch dni od wybuchu infekcji na Słowacji i podejmij kroki w celu ich zlokalizowania, co zapobiegnie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Premier Igor Matovicz, minister zdrowia Marek Krejczi i minister obrony Jaroslav Nad ‘wypowiedzieli się z szacunkiem podczas niedzielnej konferencji prasowej na temat poziomu mobilizacji Słowaków. Pokazaliśmy, że Republika Słowacka to społeczność ludzi odpowiedzialnych – ocenił premier.

Przedstawiona przez ministra obrony liczba osób przebadanych nie obejmuje badań w szpitalach, domach opieki i dużych zakładach pracy. Wojsko, które organizuje i prowadzi operację, przekazało około 600 000 na te dodatkowe punkty zbiórki. Testowanie. Pełne dane z dwóch dni testowych zostaną przesłane w poniedziałek.

Premier wezwał osoby z pozytywnym wynikiem testu do pozostania w domach na 10-dniową kwarantannę zgodnie z przepisami oraz do kontaktu z wcześniej poznanymi osobami. Poprosił osoby, które uzyskały wynik negatywny, aby nadal przestrzegały zaleceń higienicznych. Jeśli zaczniemy żyć zbyt wcześnie, jakby nic się nie stało, sami to złamiemy – Powiedział.

READ  Konflikt o Górski Karabach. Atak bombowy na miasto Martakert

Matovicz też to obiecał Powszechne badanie z pewnością się powtórzy. Idealnie byłoby, gdyby zostały przeprowadzone w całej Słowacji, ale może nie zrobimy ich w dwóch lub trzech powiatach – powiedział. Zgodnie z wcześniejszymi planami, które nie zostały jeszcze potwierdzone przez ekspertów, kolejna runda testów odbędzie się 8 i 9 listopada br.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *