Connect with us

Gospodarka

Koronawirus. AstraZeneca przestaje pracować nad szczepionką. Komentarze WHO – o2

Published

on

Decyzja o zawieszeniu Pracuj nad szczepionką zostało zrobione we wtorek 8 września. Jeden z ochotników, który zgodził się przetestować lek eksperymentalny, zachorował. Obecnie nie wiadomo, czy jego dyskomfort jest efektem ubocznym leku.

AstraZeneca jest zawieszona. Światowa Organizacja Zdrowia finalizuje decyzję

O decyzji AstraZeneca mówił rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia. Jak zapowiedział w rozmowie z portalem „Reuters”, WHO wspiera działania AstraZeneca. Przedstawiciel organizacji podkreślił, że badania ustały z chwilą rozpoczęcia przez wolontariusza doświadczają problemów zdrowotnychto standardowa procedura.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze w badaniach klinicznych szczepionek, a tymczasowe zawieszenie nie jest rzadkością w przypadku badania niewyjaśnionej choroby u uczestnika, cytuje Reuters, przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia.

Zobacz też: Koronawirus. Zastępca pokazał zranione ręce córki. Czy dzieci muszą używać środków dezynfekujących? Lekarz wyjaśnia wątpliwości

Przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia był zadowolony Grupa AstraZeneca stawia zdrowie uczestników badań jako priorytet. Zaapelował też do innych ośrodków badawczych pracujących nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Zalecił ścisłe przestrzeganie wszystkich protokołów i zapewnienie bezpieczeństwa wolontariuszom.

bCVxmPFV

Zalecamy ścisłe przestrzeganie protokołów testowych podczas wszystkich prób szczepionek, aby zapewnić bezpieczeństwo ochotników i ostateczną (…) skuteczność szczepionek, podkreślił rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia w rozmowie z Reuterem.

bCVxmPGq

READ  Polska może kwestionować decyzje w sprawie certyfikacji Nord Stream – mówi polski ekspert - Business & Economy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *