Connect with us

Świat

Korea Północna wystrzeliwuje pocisk balistyczny, mówi Korea Południowa

Published

on

Pocisk został wystrzelony z Sunan, obszaru stolicy Korei Północnej, Pjongjangu, poinformował Połączony Szef Sztabów Korei Południowej.

Premiera jest pierwszym w Korei Północnej od parada wojskowa pod koniec 25 kwietnia, na którym przywódca Kim Dzong Un zobowiązał się przyspieszyć rozwój broni jądrowej.

Broń wystawiona na paradzie w Pjongjangu obejmowała Hwasong-17 ICBM, kilka gigantycznych wyrzutni rakiet i pocisk balistyczny wystrzeliwany z łodzi podwodnej.

„Prawdziwemu pokojowi można zaufać, a godność narodową i suwerenność narodową mogą zagwarantować potężne siły samoobrony, które mogą pokonać wroga” – powiedział Kim w oświadczeniu wydanym przez państwową Korea Central News Agency (KCNA) po parada.

Korea Północna nie mówi całej prawdy o najnowszym teście ICBM, mówi południowokoreański urzędnik

Powiedział, że pierwszą misją jego sił nuklearnych jest „odstraszanie wojny”, ale jeśli ktokolwiek spróbuje „wyeliminować żywotne interesy naszego kraju, nasze siły nuklearne nie będą miały innego wyboru, jak tylko wykonać drugą misję”. Nie wyjaśnił, czym będzie ta druga misja.

Test odbędzie się w środę 13. dzień Korei Północnejw tym jeden z 16 marca, który prawdopodobnie się nie powiódł.

Dla porównania, przeprowadził tylko cztery testy w 2020 roku i osiem w 2021 roku.

Tegoroczne testy obejmowały 24 marca wystrzelenie ICBM, pierwszy test tej broni w Korei Północnej od ponad czterech lat.

To ewoluująca historia.

READ  Korea Południowa: pożar wieżowca Ulsan
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.