Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Konwencja Stambulska. Czy treść dokumentu została sfałszowana? Krzysztof Bosak: Słowo „płeć” zostało pominięte 25 razy

Published

on

Konwencja Stambulska.  Czy treść dokumentu została sfałszowana?  Krzysztof Bosak: Słowo „płeć” zostało pominięte 25 razy

Konfederacja żąda ukarania funkcjonariuszy, którzy przedstawili Sejmowi treść Konwencji Stambulskiej. Według formacji zostało to sfałszowane. Chodzi konkretnie o tłumaczenie słowa „gender”, które zdaniem polityka było pomijane aż 25 razy.

Konfederacja zabrał głos po ogłoszeniu przez ministra, że ​​wniosek zostanie złożony Zbigniew Ziobro w sprawie wypowiedzenia konwencji stambulskiej.

Konwencja Stambulska. Krzysztof Bosak: Słowo „płeć” zostało pominięte ponad 25 razy

– Dziś mamy nieoficjalne zastrzeżenia. Chcemy zachęcić rząd do zajęcia właściwego stanowiska. To jest sprawa, którą politycy PiS wcześniej komentowali bardzo jednostronnie – powiedział Krzysztof Bosak, który cytował wypowiedzi m.in. Jarosław Kaczyński ja Beata Szydło.

d3fky75

Zdaniem polityka Konwencja Stambulska to dokument zawierający wiele treści ideologicznych. – Sam dokument został dostarczony Ministerstwo Spraw Zagranicznych w formie innej niż tekst opublikowany na stronie internetowej Rady Europy. Weźmy na przykład słowo „płeć”, które zostało pominięte ponad 25 razy, podkreśla Bosak.

Zobacz też: Oburzenie po słowach Terlecki. Oświadczenie wicemarszałka

Konwencja Stambulska. Krzysztof Bosak: Dyskryminacja biologicznych kobiet

– W Polsce „gender” zostało przetłumaczone na neutralne słowo „gender”, co jest dziwne i całkowicie zmienia treść dokumentu. Dosłowne wprowadzenie tej konwencji w Polsce może być dyskryminujące dla biologicznych kobiet – dodał jeden z liderów Konfederacji.

d3fky75

Według Bosaka sam dokument może zmienić naszą kulturę. – W końcu mężczyzna nie będzie karmił dzieci, nie może zajść w ciążę. Tutaj wszystko próbuje się wywrócić do góry nogami – podkreślił.

Konwencja Stambulska. Krzysztof Bosak o konsekwencjach dla urzędników

Polityk mówił też o znaczeniu słowa „przemoc”, które zostało opisane w Konwencji Stambulskiej. – Dla osób LGBT przemoc to dowolna forma ingerencji w sferę kultury i nie ma na to zgody – podkreślił Krzysztof Bosak.

READ  Dwóch czołowych umundurowanych dowódców armii odwiedza nowy kompleks magazynowo-konserwacyjny APS-2 w Polsce | Artykuł

Zdaniem polityka tekstem konwencji powinien zająć się Trybunał Konstytucyjny. – Będziemy żądać co najmniej konsekwencji dyscyplinarnych dla urzędników, którzy sfałszowali tekst tego dokumentu. Konstytucja wymaga, aby Polska była państwem bezstronnym pod względem religijnym i kulturowym. Lewicowy program wpisany w tekst tego tekstu automatycznie staje się doktryną naszego prawa, dlatego konieczne jest jego odrzucenie – przekonywał.

d3fky75

Konwencja Stambulska. Jakub Kulesza o rządowej hipokryzji

Głos zabrał również poseł Jakub Kulesza. – Wypowiedzenie konwencji stambulskiej nie oznacza, że ​​„niebieska linia” nagle zniknie. To, że nie zgadzamy się z niektórymi z tych zapisów, nie oznacza, że ​​sprzeciwiamy się wszystkim zawartym w nich wartościom, ale jest powodem do rozwiązania tej umowy – powiedział.

Polityk Konfederacji zauważył, że pominięcie słowa „płeć” było celowe. – Cytaty Krzysztofa Bosaka i bierność polityków Zjednoczonej Prawicy w ostatnich 5 latach pokazują, jak bardzo prawica jest w Polsce hipokryzją – dodał Kulesza.

Poseł skrytykował także reakcję polityków Lewo. To samo uczynił Włodzimierz Skalik, który był obecny na konferencji. „Zawsze używali walki z przemocą z powodów ideologicznych” – powiedział Skalik.

Masz wiadomości? Daj mi znać dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania i informacje!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *