Connect with us

Świat

Kongres USA zapewnia Ukrainie 300 milionów dolarów i zajmuje się Chinami masowymi ustawami obronnymi

Published

on

Żołnierze sił zbrojnych USA i Ukrainy biorą udział w ceremonii otwarcia ćwiczeń wojskowych „RAPID TRIDENT-2021” w Międzynarodowym Centrum Bezpieczeństwa Misji Pokojowych Ukrainy pod Jaworowem w obwodzie lwowskim, Ukraina, 20 września 2021 r. REUTERS / Gleb Garanich / Zdjęcie pliku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

WASZYNGTON, 7 grudnia (Reuters) – Ustawodawcy amerykańscy rozpoczęli starania, aby odeprzeć Rosję i Chiny w ogromnym rocznym projekcie obronnym wydanym we wtorek, proponującym 300 milionów dolarów dla ukraińskiego wojska i deklaracją poparcia dla obrony Tajwanu.

Pominęli jednak niektóre działania, które spotkały się z silnym poparciem Kongresu, w tym propozycję nałożenia obowiązkowych sankcji na rosyjski gazociąg Nord Stream 2 oraz plan pierwszego wcielenia kobiet do wojska.

Kompromisowa wersja ustawy National Defense Authorization Act (NDAA) na rok podatkowy 2022 zatwierdza wydatki wojskowe w wysokości 770 miliardów dolarów, 25 miliardów dolarów więcej niż zaproponował prezydent Joe Biden io około 5% więcej niż ubiegłoroczny budżet.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

Plan przewiduje podwyżkę płac dla żołnierzy o 2,7% oraz dalsze zakupy samolotów i okrętów wojennych, wysłać sygnał do Rosji i Chin oraz strategie radzenia sobie z zagrożeniami geopolitycznymi.

NDAA zwykle istnieje z silnym poparciem obu partii. Ze względu na jego szeroki zakres i to, że jest to jedno z nielicznych głównych przepisów, które wchodzą w życie każdego roku, jest uważnie obserwowane przez szerokie grono przedstawicieli branży i innych interesariuszy.

Tegoroczna ustawa została opublikowana wkrótce po tym, jak prezydent USA Joe Biden i prezydent Rosji Władimir Putin odbyli dwie godziny wirtualnych rozmów na temat Ukrainy i innych sporów. Kontynuuj czytanie

NDAA 2022 obejmuje 300 mln USD na Inicjatywę Wsparcia Bezpieczeństwa Ukrainy, która wspiera ukraińskie siły zbrojne, obejmuje 4 mld USD na Europejską Inicjatywę Obronną i proponuje 150 mln USD na współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa bałtyckiego.

READ  Miasta azjatyckie są narażone na największe zagrożenie dla środowiska: badania

Nie zawiera przepisu, który zmusiłby Bidena do nałożenia sankcji na warty 11 miliardów dolarów gazociąg Nord Stream 2, który ma sprowadzać rosyjski gaz bezpośrednio do Niemiec. Zwolennicy tego środka argumentują, że rurociąg zaszkodzi europejskim sojusznikom. Kontynuuj czytanie

Ustawodawcy pominęli również zmianę, która zabroniłaby Amerykanom kupowania rosyjskich obligacji rządowych.

Demokraci Bidena kontrolują zarówno Izbę Reprezentantów, jak i Senat. Biały Dom powiedział, że urzędnicy rządowi popierają sankcje przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ale nie postanowienia, które mogłyby zagrozić stosunkom transatlantyckim.

OCZY NA CHINY

W odniesieniu do Chin ustawa obejmuje 7,1 miliarda dolarów na Pacyficzną Inicjatywę Odstraszania i oświadczenie popierające Kongres w obronie Tajwanu, a także zakaz dla Ministerstwa Obrony pozyskiwania produktów wytwarzanych przy użyciu pracy przymusowej z regionu Xinjiang Chin .

Stany Zjednoczone nazwały traktowanie przez Chiny ujgurskiej mniejszości muzułmańskiej w Sinciangu jako ludobójstwo, a ustawodawcy wprowadzili zakaz importu produktów wytworzonych przy użyciu ujgurskiej niewolniczej pracy. Chiny odrzucają zarzut ludobójstwa jako oszczerczy zarzut dotyczący warunków w Sinkiangu.

W tekście kompromisowym pominięto propozycję, która przewidywała rejestrację kobiet do poboru, zawartą w poprzednich wersjach. Propozycja spotkała się z zaciekłym sprzeciwem ze strony społecznie konserwatywnych prawodawców, którzy wierzyli, że podważy tradycyjne role płciowe i grozi utrudnieniem całej NDAA.

Projekt kompromisu przewiduje przebudowę wojskowego wymiaru sprawiedliwości w celu podejmowania decyzji o ściganiu przypadków gwałtu, napaści na tle seksualnym i innych poważnych przestępstw z rąk dowódców wojskowych.

Zmiana była częściowym zwycięstwem działaczy, gdyż nie pozbawiła dowódców wojskowych uprawnień do ścigania wszystkich zbrodni. Stało się to po tym, jak prawnicy, kierowani przez demokratyczną senator Kirsten Gillibrand, włożyli lata wysiłku w zmianę systemu w odpowiedzi na tysiące przypadków napaści na tle seksualnym wśród personelu wojskowego, z których wiele nigdy nie jest ściganych. Kontynuuj czytanie

READ  Walgreens nie przestrzega amerykańskich wytycznych dotyczących luk w szczepionkach firmy Pfizer

Gillibrand powiedziała, że ​​nadal chce oddzielnego głosowania nad swoją pełną propozycją.

Aby stać się prawem przez 61 rok z rzędu, NDAA musi przejść przez Izbę i Senat i zostać podpisane przez Bidena.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

Reportaż Patricii Zengerle w Waszyngtonie Redakcja Williama Macleana i Matthew Lewisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *