Connect with us

Świat

„Tutaj wszystko jest na ostrzu noża”: CNN w obawie przed erupcją emituje zdjęcia lotnicze przedstawiające islandzki wulkan

Published

on

„Tutaj wszystko jest na ostrzu noża”: CNN w obawie przed erupcją emituje zdjęcia lotnicze przedstawiające islandzki wulkan

Starszy korespondent międzynarodowy CNN Freda Pleitgena uzyskał oszałamiający materiał filmowy ze swojego raportu na temat regionu Islandii, który ostatnio znalazł się w centrum obaw w związku z potencjalnie katastrofalną erupcją wulkanu.

Według Islandzkiego Biura Meteorologicznego miasto Grindavík na południowym półwyspie Reykjanes od tygodni znajduje się w stanie zagrożenia nadzwyczajnego. co najmniej 1500 trzęsień ziemi w obszarze. Miasto zostało znacznie zniszczone przez trzęsienia ziemi, a mieszkańcom zalecono ewakuację, ponieważ aktywność sejsmiczna jest powiązana z przemieszczaniem się magmy pod skorupą ziemską, co – wraz z trzęsieniami ziemi – może być oznaką zbliżającej się erupcji wulkanu.

Pleitgen poleciał z islandzką strażą przybrzeżną, aby uchwycić materiał filmowy przedstawiający zniszczenia w Grindavíku, miejscu niedawnej erupcji, oraz w innych obszarach strefy nadzwyczajnej.

„Widać, że tutaj wszystko jest na ostrzu noża” – powiedział Pleitgen. „Ale oczywiście władze robią wszystko, co w ich mocy, aby uratować miasto i infrastrukturę”.

Pleitgen i jego zespół przelecieli obok ujścia ostatniej erupcji wulkanu i pól lawy, które „wciąż parowały, nawet kilka miesięcy po faktycznej erupcji”. Pleitgen zauważył, że islandzki rząd ostrzegł, że poważna epidemia w regionie jest „wysoce prawdopodobna”.

Obejrzyj powyżej za pośrednictwem CNN International.


READ  Informacje o wyborach prezydenckich w Korei Południowej na żywo: kandydaci idą łeb w łeb
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *