Connect with us

technologia

Komisja parlamentarna Korei Południowej głosuje za ograniczeniem dominacji komisji Google i Apple

Published

on

Na tej ilustracji z 12 kwietnia 2020 r. wydrukowane w 3D logo Google jest umieszczone na Apple Macbook. REUTERS / Dado Ruvic / Ilustracja / Zdjęcie pliku

SEOUL, 25 sierpnia (Reuters) – Południowokoreańska komisja parlamentarna głosowała w środę na początku środy nad zaleceniem zmiany prawa, głównym krokiem mającym na celu zakazanie Google i Apple wymuszania prowizji od programistów za zakupy w aplikacji, pierwsze tego rodzaju ograniczenie przez specjalistę z ekonomii.

Apple Inc. (AAPL.O) i Alphabet Inc. (GoogL.O) Firma Google była krytykowana na całym świecie za wymaganie od programistów korzystających ze swoich sklepów z aplikacjami korzystania z zastrzeżonych systemów płatności, które pobierają prowizje do 30%.

We wtorkowym oświadczeniu Apple powiedział, że projekt ustawy „naraża użytkowników kupujących towary cyfrowe z innych źródeł na ryzyko oszustwa, podważa ich prywatność”, podważa zaufanie użytkowników do zakupów w App Store i skutkuje mniejszymi możliwościami dla programistów z Korei Południowej.

Wilson White, starszy dyrektor ds. polityki publicznej w Google, powiedział: „W pośpiechu nie udało się odpowiednio przeanalizować negatywnego wpływu tych przepisów na koreańskich konsumentów i twórców aplikacji”.

Eksperci twierdzą, że właściciele sklepów z aplikacjami mogą zapewnić bezpieczeństwo w systemach płatności innych niż własne, współpracując z programistami i innymi firmami.

„Google i Apple nie są jedynymi, które mogą stworzyć bezpieczny system płatności”, powiedział Lee Hwang, profesor na Korea University School of Law, który specjalizuje się w prawie konkurencji.

Inni zauważyli, że Korea Południowa ma jedną z najsolidniejszych na świecie ochrony prawnej transakcji internetowych, a właściciele sklepów z aplikacjami powinni oferować zaawansowane usługi, aby zwiększyć zyski.

„Dominujący operatorzy sklepów z aplikacjami na dużych platformach powinni teraz próbować korzystać z usług o wartości dodanej, a nie tylko oszczędzać na aplikacjach sprzedawanych w ich sklepach” – powiedział Yoo Byung-joon, profesor w Seoul National University School of Business specjalizujący się w handlu elektronicznym.

READ  Google rozprawia się z Roku, dodając YouTube TV do głównej aplikacji YouTube

Zgodnie z zapisami parlamentu Korei Południowej, zmiana zabrania dominującym operatorom sklepów z aplikacjami narzucania systemów płatności dostawcom treści i „niewłaściwego” opóźniania przeglądu lub usuwania treści mobilnych z rynków aplikacji.

Pozwala także rządowi Korei Południowej wymagać od operatora rynku aplikacji, aby „zapobiegał szkodom wyrządzanym użytkownikom oraz chronił prawa i interesy użytkowników”, badał operatorów rynku aplikacji i rozstrzygał spory dotyczące płatności, anulowań lub zwrotów na rynku aplikacji w celu rozstrzygnięcia.

Po głosowaniu komisji ustawodawczej i sądowniczej nad nowelizacją ustawy o branży telekomunikacyjnej, zwanej także „ustawą anty-Google”, poprawka ta zostanie ostatecznie przegłosowana w parlamencie.

To Głosowanie może nadejść w środę, chociaż południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap poinformowała, że ​​parlament podejmie działania w późniejszym terminie. Kontynuuj czytanie

Przedstawiciel parlamentu powiedział Reuterowi, że biuro nie otrzymało jeszcze oficjalnej prośby o niezorganizowanie spotkania w środę.

W tym miesiącu ponadpartyjna grupa senatorów w Stanach Zjednoczonych przedstawiła projekt ustawy, który ograniczyłby sklepy z aplikacjami do firm, które ich zdaniem mają zbyt dużą kontrolę nad rynkiem, w tym Apple i Google. Kontynuuj czytanie

Raporty Heekyong Yang i Joyce Lee. Montaż przez Gerry’ego Doyle’a

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *