Connect with us

Świat

Szpitale w Sydney walczą z koronawirusem, ponieważ codzienne infekcje osiągnęły rekord

Published

on

  • Dzienne przypadki w Australii prawie 1000, nowy szczyt pandemii
  • Rząd federalny nie prosi stanów o trzymanie się planów ponownego otwarcia
  • Jedna trzecia w pełni zaszczepiona w NSW

Sydney, 25 lat.

Pomimo dwumiesięcznej blokady w Sydney, stan Nowa Południowa Walia (NSW) zgłosił 919 nowych przypadków pośród rosnącej epidemii wariantów Delta, co podniosło dzienne liczby przypadków w Australii do nowego poziomu pandemicznego wynoszącego prawie 1000. Łącznie 113 osób w stanie jest na oddziale intensywnej terapii, z czego 98 jest nieszczepionych.

„To podkreśla… fakt, że szczepienia są kluczowe. Musimy zwiększyć ten wskaźnik szczepień” – powiedział Kerry Chant, dyrektor ds. zdrowia NSW, podczas telewizyjnego briefingu medialnego w Sydney, stolicy stanu.

Walcząc o opanowanie trzeciej fali koronawirusa, Australia zablokowała ponad połowę swoich 25 milionów mieszkańców, w tym największe miasta, Sydney i Melbourne, i przyspiesza początkowo powolne wprowadzanie szczepionek.

Około 31% osób powyżej 16 roku życia zostało w pełni zaszczepionych, a 54% otrzymało co najmniej jedną dawkę.

Szpital Westmead, jeden z największych na najbardziej dotkniętych zachodnimi przedmieściami Sydney, odciął karetki pogotowia dla pacjentów z COVID-19 na 24 godziny i przeniósł krytycznych pacjentów do innych szpitali, zgodnie z wewnętrznym zawiadomieniem wydanym na Twitterze przez prawodawcę NSW Cate Faehrmann.

Zapytany o zmiany minister zdrowia Brad Hazzard przyznał, że system opieki zdrowotnej funkcjonuje pod presją, ale sytuacja jest nadal możliwa do opanowania.

„Szpital Westmead jest typowy dla presji, których można by się spodziewać, gdybyś miał duży szpital w środku epicentrum epidemii wirusa” – powiedział. Około 80% przypadków odkryto w zachodniej części Sydney.

W sąsiedniej Wiktorii liczba nowych przypadków spadła do 45 przez drugi dzień z rzędu, z 50 poprzedniego dnia, kiedy urzędnicy próbowali przyspieszyć przyjęcie szczepionki, pozwalając każdemu, kto ukończył 16 lat, umówić się na spotkanie rozpoczynające się w środę.

READ  Kanał Sueski się otworzy, ale żegluga będzie ryczeć miesiącami

PONOWNE OTWARCIE PLANY

Wzrost liczby przypadków następuje, gdy australijski rząd federalny wezwał stany do przestrzegania czterostopniowego prawa dotyczącego obywatelstwa Plan ponownego otwarcia zgodził się w zeszłym miesiącu, ponieważ niektóre sugerowały opóźnienia, biorąc pod uwagę utrzymujące się wysokie dzienne liczby nowych spraw w Sydney.

Skarbnik Josh Frydenberg ostrzegł w środę głowy państw, że obecne nadzwyczajne środki pomocy gospodarczej mogą zostać wycofane, jeśli kraj osiągnie 70-80% wskaźników szczepień COVID-19, nawet jeśli stany i terytoria zdecydują się utrzymać kontrole graniczne.

„Premierowie i premierzy nie powinni oczekiwać, że nasza nadzwyczajna pomoc gospodarcza będzie kontynuowana w takim stopniu, w jakim jest teraz” – powiedział Frydenberg Seven News.

Pomimo niedawnych wybuchów epidemii Delta, liczba koronawirusów w Australii jest nadal stosunkowo niska, z nieco ponad 46 600 przypadkami i 986 zgonami. Liczba zgonów spowodowanych niedawną epidemią wzrosła do 76, chociaż śmiertelność spadła w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Wolne od wirusów Queensland zapowiedziało, że od środy zawiesi przyjazdy ze stanów NSW i Victoria, a także z australijskiego terytorium stołecznego, aby złagodzić presję na system kwarantanny w hotelach.

(1 USD = 1,3782 dolara australijskiego)

Relacja z Renju Jose; Montaż przez Jane Wardell i Richarda Pullina

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *