Connect with us

technologia

Klimat w UE, wojny o praworządność rozbrzmiewają latem niezadowolenia

Published

on

Witamy w wydaniu brukselskim, codziennym briefingu Bloomberga na temat tego, co jest ważne w sercu Unii Europejskiej.

UE robi sobie przerwę letnią, podczas gdy państwa członkowskie i przemysł rozprawiają o pakiecie klimatycznym wprowadzonym w tym tygodniu. To tylko jeden z wielu problemów, z jakimi borykają się urzędnicy po powrocie z wakacji. ZA Konflikt praworządności ze wschodnimi państwami członkowskimi nasila się po tym, jak sąd najwyższy bloku odrzucił kompleksową reformę polskiego sądownictwa, a komisja pozwała Węgry i Polskę za naruszenie praw osób LGBTQ. Węgry również rzuciły się przeciwko zielonym ambicjom UE, nazywając je „nie do utrzymania i nie do zaakceptowania”. A prezydencja jest obecnie w Ręce nacjonalisty, który regularnie trolluje swoich krytyków na Twitterze. Czekajcie na więcej: Wybory w Niemczech we wrześniu są przełomowym wydarzeniem politycznym, jak kanclerz Angela Merkel Kroki w bok po 16 latach UE wstrzymała jednego ze swoich najważniejszych pośredników transakcji, tak jak Ty Podjęcie działań przeciwko Big Tech napotyka kolejną przeszkodę i Globalna umowa podatkowa nie została jeszcze sfinalizowana.

(Od redakcji: wydanie brukselskie będzie miało przerwę letnią i wznowi regularne publikacje we wrześniu.)

John Ainger

Co się dzieje

Ostrzeżenie powodziowe | W tym samym tygodniu, w którym UE przedstawiła swój pakiet na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu, powodzie zalały części Niemiec, Belgii, Holandii i Luksemburga. Merkel przerwała swoją podróż do Waszyngtonu na jeden raz ponure stwierdzenie opisujące powodzie jako „katastrofę” i „tragedię”.

Zagadki węglowe | UE chce wprowadzić pierwszy na świecie podatek od importu zanieczyszczeń dla globalnych konkurentów. Dotarcie do szczegółów zajmuje trochę czasu. Przeprowadzimy Cię jak zakończy się debata i czy kiedykolwiek się zmaterializuje.

Dotknij drewna | Komisja Komisji Kontrowersyjne plany promowania ochrony lasów będą dziś przedmiotem spotkania informacyjnego w Brukseli. Lasy, które pokrywają dwie piąte kontynentu, są ważnym pochłaniaczem dwutlenku węgla, który UE zamierza rozszerzyć w ramach Zielonego Ładu. Ale przemysł drzewny zniweczył plany zdalnego monitorowania upraw i zaostrzenia przepisów. Ostateczna strategia ma nastąpić dopiero w przyszłym tygodniu.

READ  Polska firma wprowadza pierwszą na świecie kartę płatniczą - EURACTIV.com

podzielone miasto | Wyjście Wielkiej Brytanii z UE ponownie zwróciło uwagę na podział Belfastu. Ale jest coraz więcej osób, które nie utożsamiają się już z przeszłością i być może determinują przyszłość. Przeczytaj post Morwenny Coniam o tym, jak podzielone brytyjskie miasto próbuje się pogodzić.

Odlecieć | Chciałbyś wyjechać na wakacje i zaszczepić się podwójnie? Oto nasz przegląd tego, gdzie możesz teraz latać. I może nie być tam, gdzie myślisz.

Amerykańska wycieczka | Mówiąc o podróżach: prezydent USA Joe Biden powiedział, że jego doradcy Covid-19 byli Zastanów się, kiedy zakazy wjazdu z Europy powinny zostać zniesione po tym, jak Merkel poruszyła ten temat na wczorajszym posiedzeniu. „Czekam na wiadomość od naszych ludzi, naszego zespołu Covid, kiedy należy to zrobić”, powiedział, dodając, że oczekuje odpowiedzi „w ciągu najbliższych kilku dni”.

Gdybyś przeoczył

Łopatka do gazu | Biden powiedział również, że on i Merkel zgodzili się, że nie pozwolą Rosji wykorzystać kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2 do zagrożenia sąsiadów, próbując jednocześnie ograniczyć geopolityczne wpływy Kremla. Ale przyznali też, że istnieją różnice w projekcie, które zdaniem krytyków mogą i mogą wzmocnić rosyjskie wpływy . zaszkodzić Ukrainie, obniżając opłaty tranzytowe za gaz płynący do Europy.

Ostrożny EBC | Europejski Bank Centralny będzie musiał dostosować swój język dotyczący stóp procentowych, zakupu aktywów i innych instrumentów do nowej strategii inflacyjnej, która pozwala przez pewien czas na wzrost cen umiarkowanie szybszy niż 2% – cel na przyszłość -. Bloomberg Ankieta ekonomistów wykazała, że ​​bank prawdopodobnie ograniczy zmiany polityki pieniężnej do słów na przyszłotygodniowym posiedzeniu, dopóki perspektywy gospodarcze nie zostaną wyjaśnione.

Unikanie Facebooka | Facebook uniknął ewentualnego unijnego zakazu korzystania z danych klientów WhatsApp, ale stoi w obliczu dochodzenia w sprawie nowych warunków i usług, które wywołały oburzenie wśród obrońców praw konsumentów. Europejska Rada Ochrony Danych stwierdziła, że ​​praktyki giganta technologicznego dotyczące danych WhatsApp powinny zostać zbadane „w pierwszej kolejności”.

READ  Polska giełda energii PGNiG zgadza się na rozwój polskiego rynku biometanu

Hidżab zakaz | Sąd Najwyższy UE wspiera pracodawców zakaz noszenia islamskich chust i innych strojów religijnych – pod warunkiem, że ograniczenia są ważne, aby pokazać neutralność w miejscu pracy i nie podkreślać pewnych przekonań. To nie pierwszy raz W bloku pojawiły się dyskusje na temat strojów religijnych i jest to prawdopodobne nie będzie ostatni.

szpieguję | Podczas gdy włoskie muzea i galerie witają turystów i starają się odzyskać część ze 190 milionów euro przychodów, które stracili w zeszłym roku, nowo zainstalowana technologia w muzeum w Bolonii śledzi spojrzenie ludzi na obrazy. Dlaczego to robią?

Wykres dnia

READ  Dataminery odkrywają nieużywane pliki głosowe postaci w Hyrule Warriors: Age of Calamity

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *